Најужасните дизајни на детски игралишта кои некогаш биле направени (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Komercija 25-05-2019


Најужасните дизајни на детски игралишта кои некогаш биле направени (фото)

Очигледно е дека некои дизајнери не си ја заслужуваат работата и прават сè само колку да завршат.

najuzhasnite-dizajni-na-detski-igralishta-koi-nekogash-bile-napraveni-foto-01.jpg

Овие детски игралишта се доказ за најголемите неуспешни обиди за добар дизајн,

Наместо игралиштата да бидат нешто каде децата ќе ја развиваат правилно нивната имагинација, овие игралишта ги водат во сосема друга насока, а некои од нив, кутрите не ги ни разбираат.

Секако, некои дизајни можеби ќе ве насмеат, но во никој случај не треба да изгледаат вака.

Непрактични, страшни или со ужасен изглед и „порака“ - Погледнете ги најлошите дизајни на детски игралишта кои некогаш биле направени:

Извор

Би можело да ве интересира:

Дизајни за кои сигурно ќе кажете „каде да ги најдам?!“ Понекогаш едноставно е доволно само да видите некој предмет за да сфатите дека в...
Кул дизајни кои се доказ дека и обичните работи може да бидат ремек-де... Иако сме навикнати некои секојдневни работи да ги гледаме со еден ист дизајн, се...
Кутија полна со ситници – Идеален подарок за кога немате идеја што да ... Дали и вие сте од оние на кои им е најтешко кога треба да бираат подарок за неко...