Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


Кул дизајни кои се доказ дека и обичните работи може да бидат ремек-дела

Иако сме навикнати некои секојдневни работи да ги гледаме со еден ист дизајн, сепак има луѓе на кои имагинацијата им е на високо ниво.

kul-dizajni-koi-se-dokaz-deka-i-obichnite-raboti-mozhe-da-bidat-remek-dela-01.jpg

Токму тие создаваат неверојатни дизајни и прават дури и од обичните работи – ремек-дела.

Оние кои сакаат креативност ќе уживаат гледајќи ги овие дизајни кои се доказ дека секое обично нешто може да изгледа на поразличен начин, доколку се вклучи креативноста и имагинацијата.

Во продолжение погледнете некои од најинтересните дизајни:

Шишарки кои ја менуваат бојата на пламенот кога се фрлаат во оган

kul-dizajni-koi-se-dokaz-deka-i-obichnite-raboti-mozhe-da-bidat-remek-dela-02.jpg

Кеси со облик на зајче

kul-dizajni-koi-se-dokaz-deka-i-obichnite-raboti-mozhe-da-bidat-remek-dela-03.jpg

Мултифункционала кутлача

kul-dizajni-koi-se-dokaz-deka-i-obichnite-raboti-mozhe-da-bidat-remek-dela-04.jpg

Она што на сите им треба

kul-dizajni-koi-se-dokaz-deka-i-obichnite-raboti-mozhe-da-bidat-remek-dela-05.jpg

Слатко пакување

kul-dizajni-koi-se-dokaz-deka-i-obichnite-raboti-mozhe-da-bidat-remek-dela-06.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Тобоган во трговски центар и уште 15 кул изуми од земјите во светот кои ги сакаме и кај нас Во Турција има машини за хранење на бездомните животни од кои излегува храна сек...
12 фото-докази дека не секој треба да биде дизајнер Автоматски сад за сапун што не е водоотпорен, тепих во тоалет, поткрената шахта ...
16 неуспеси на дизајнери кои не размислувале за убавина или практичност Некои дизајни се генијални и ни останува само да се воодушевуваме. Други пак се ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg