17 работи кои ги има во Јапонија, а дефинитивно ни требаат и нам
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ГЕОДЕТ 12-05-2021
Kelner/ka 11-05-2021


17 работи кои ги има во Јапонија, а дефинитивно ни требаат и нам

Автобуските станици се одделени со стакло од патот, па на овој начин луѓето што чекаат се заштитени од нечистотијата, а се намалува и вревата од автомобилите.

17-raboti-koi-gi-ima-vo-japonija-a-definitivno-ni-trebaat-i-nam-01.jpg

Jaпонија има свои уникатни правила за функционирање и изуми кои ги нема во другите делови од светот.

Јапонците постојано смислуваат нови модерни технологии за да си го олеснат животот.

Интересни јапонски изуми:

Плетени чорапи за ногарки од столици и маси за да се заштити подот од гребење и да нема врева.

17-raboti-koi-gi-ima-vo-japonija-a-definitivno-ni-trebaat-i-nam-02.jpg

Засекување на млекото горе за луѓето со оштетен вид полесно да го препознаат, да не земат по грешка јогурт или чоколадно млеко.

17-raboti-koi-gi-ima-vo-japonija-a-definitivno-ni-trebaat-i-nam-03.jpg

Автоматско отворање на задните врати во такси возилата.

17-raboti-koi-gi-ima-vo-japonija-a-definitivno-ni-trebaat-i-nam-04.jpg

Ленти за загревање и ладење, кои штом ја допрат кожата се случува реакција и ефектите траат од 15 минути до 8 часа и се безопасни.

17-raboti-koi-gi-ima-vo-japonija-a-definitivno-ni-trebaat-i-nam-05.jpg

Новогодишна елка која може да биде наместена за една секунда.

Долна облека за една употреба  и освежителни марамчиња за деновите кога ќе заглавите некаде неочекувано.

17-raboti-koi-gi-ima-vo-japonija-a-definitivno-ni-trebaat-i-nam-06.jpg

За да купите автомобил мора прво да ѝ докажете на полицијата дека имате паркинг место, па многу луѓе поради ова користат јавен превоз.

17-raboti-koi-gi-ima-vo-japonija-a-definitivno-ni-trebaat-i-nam-07.jpg

Гуми за џвакање со колаген кои прават вашата кожа да изгледа младешки и здраво.

17-raboti-koi-gi-ima-vo-japonija-a-definitivno-ni-trebaat-i-nam-08.jpg

Пред да дојде зимата гранките на старите дрвја им е врзуваат за да бидат заштитени од тешките снежни наноси.

Уште 8 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 работи кои тату артистите би сакале да престанете да ги правите Професионалните тату артисти откриваат дека клиентите упорно прават работи што г...
Работи кои ги има само Јапонија, а се потребни на целиот свет На остатокот од светот му се потребни многу работи какви што ги има само во Јапо...
Пред vs. потоа: 16 неверојатни трансформации на стари работи во домот Со малку љубов и труд можете на старите работи да им дадете нов живот, без разли...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg