Генијални изуми на дизајнери чија имагинација не знае за граници
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Генијални изуми на дизајнери чија имагинација не знае за граници

Луѓето кои не се задоволни со изгледот на некои работи, стануваат дизајнери, па ја користат својата имагинација за да го подобрат тоа што не им се допаѓа.

genijalni-izumi-na-dizajneri-chija-imaginacija-ne-znae-za-granici-01.jpg

Некои дизајнери навистина не ја заслужуваат својата работа, но има такви, кои секогаш ги надминуваат ночекувањата.

Тие од ништо прават нешто и од веќе постоечки работи, прават ремек-дело.

Во продолжение погледнете неколку примери од дела на дизајнери кои не знаат за стоп со нивната имагинација:

Леб во поинакво пакување

genijalni-izumi-na-dizajneri-chija-imaginacija-ne-znae-za-granici-02.jpg

Лежалка вградена во платформа на плажа

genijalni-izumi-na-dizajneri-chija-imaginacija-ne-znae-za-granici-03.jpg

Планинска вода во лименка

genijalni-izumi-na-dizajneri-chija-imaginacija-ne-znae-za-granici-04.jpg

Паркинг за велосипеди пред стоматолошка ординација

genijalni-izumi-na-dizajneri-chija-imaginacija-ne-znae-za-granici-05.jpg

Колачиња за мацкање во Нутела

genijalni-izumi-na-dizajneri-chija-imaginacija-ne-znae-za-granici-06.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Генијални идеи на кои никогаш не би се сетиле, а би ви биле од корист Благодарение на некои луѓе со креативни идеи и замисли, секојдневието со тек на ...
Генијални клупи кои ќе му дадат шарм на секој град (фото) Клупа обрасната со дрво или пак клупа која „порачува“ дека сте отворени за разго...
Генијални идеи и решенија кои ќе посакате да постојат и кај нас Во последно време сè почесто нè изненадуваат нови дизајни и идеи кои некој ги из...

Најчитани неделава