Урбани дизајни со кои секој град е поубаво место за живеење
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
RECEPCIONERI/KI 27-01-2020
Планер 27-01-2020
Сервисер 27-01-2020


Урбани дизајни со кои секој град е поубаво место за живеење

Првата помисла кога ќе ги разгледате, дефинитивно ќе ви биде „како кај нас некој не се сетил да направи нешто толку едноставно, а генијално?“

urbani-dizajni-so-koi-sekoj-grad-e-poubavo-mesto-za-ziveenje-001.jpg

Можеби сега ќе ги инспирираме дизајнерите да го направат и нашиот град поубаво, поурбано место за живеење.

Урбани градски дизајни пред кои симнуваме капа:

Автобуска која ве враќа во детството

urbani-dizajni-so-koi-sekoj-grad-e-poubavo-mesto-za-ziveenje-1.jpg

Мрежи за лежење во склоп на дрвена платформа над вода

urbani-dizajni-so-koi-sekoj-grad-e-poubavo-mesto-za-ziveenje-2.jpg

Игра за додека чекате да се запали зелено на семафор

urbani-dizajni-so-koi-sekoj-grad-e-poubavo-mesto-za-ziveenje-3.jpg

Нишалките се супер работа, посебно ако светат навечер

urbani-dizajni-so-koi-sekoj-grad-e-poubavo-mesto-za-ziveenje-4.jpg

Совршена сенка за пикник

urbani-dizajni-so-koi-sekoj-grad-e-poubavo-mesto-za-ziveenje-5.jpg

Дечињата никогаш не сакаат скали... освен ако не се за лизгалки

urbani-dizajni-so-koi-sekoj-grad-e-poubavo-mesto-za-ziveenje-6.jpg

Продолжуваат на следна страна...Би можело да ве интересира:

13 апсурдни дизајни кои не му затребале на никој, никогаш Иако честопати знаеме да купуваме работи кои реално и не ни требаат, овие апсурд...
Кафуле во Сингапур го служи шеќерот како магично облаче над шолја кафе (фото) Ако мислите дека не може да имате посладок ритуал за кафе од сегашниот, ова кафу...
Кул дизајни кои ќе го доведат концептот за комфор во домот на ново ниво Дизајнерите не застануваат со нивниот креативен ум и постојано измислуваат дизај...