Кул дизајни во кои ќе се заљубите на прв поглед
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Project Manager 24-01-2020
Чувар 24-01-2020


Кул дизајни во кои ќе се заљубите на прв поглед

Имагинацијата на вистински професионалните дизајнери не знае за граници, а овие дела се доказа за тоа.

kul-dizajni-vo-koi-kje-se-zaljubite-na-prv-pogled-01.jpg

Некои дизајнери се надминуваат себеси со неверојатна креативност и дизајни кои можеби не ни се неопходни, но изгледаат фантастично.

Други, создаваат дела кои ни се потребни долго време, но на никого не му текнало да ги креира.

Во секој случај, двата типа се подобри од оние кои ги копираат веќе постоечките дела.

Во продолжение неколку дизајни во кои ќе се заљубите на прв поглед:

Клупи со ЛЕД светла кои менуваат боја

kul-dizajni-vo-koi-kje-se-zaljubite-na-prv-pogled-02.jpg

Метални цевки наместо пластични во кафетерии во Берлин

kul-dizajni-vo-koi-kje-se-zaljubite-na-prv-pogled-03.jpg

Направа за правилно држење на прстите на дете кое учи да пишува

kul-dizajni-vo-koi-kje-se-zaljubite-na-prv-pogled-04.jpg

Хотелски туш за двајца

kul-dizajni-vo-koi-kje-se-zaljubite-na-prv-pogled-05.jpg

Имитација на ѕвездено небо во авион

kul-dizajni-vo-koi-kje-se-zaljubite-na-prv-pogled-06.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Кул дизајни кои ќе го доведат концептот за комфор во домот на ново ниво Дизајнерите не застануваат со нивниот креативен ум и постојано измислуваат дизај...
Кул татко си ги тетовира цртежите од својот син Кул традицијата на овој татко прави тој на своите раце да го има исцртано детств...
13 апсурдни дизајни кои не му затребале на никој, никогаш Иако честопати знаеме да купуваме работи кои реално и не ни требаат, овие апсурд...