Кој свршенички прстен е оригинал, а кој копија?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Кој свршенички прстен е оригинал, а кој копија?

Колку ви е изострено окото за детали? Што мислите кој прстен чини 7.000 евра, а кој  315 евра?

koj-svrshenichki-prsten-e-original-a-koj-kopija-01.jpg

Даниел Ананиа, кој е одговорен на продавница  за накит во Сиднеј, постави предизвик дали знаете да ја забележите разликата помеѓу вистински дијамант и евтина копија.

Тој прикачи фотографија на која има два слични свршенички прстени од кои едниот чини  7.000 евра, а другиот 315 евра.

Кој е оригинал, а кој е копија?

koj-svrshenichki-prsten-e-original-a-koj-kopija-02.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Оригинална, евтина идеја: Велигденска корпа од макарони Ако барате велигденски проект за со вашите дечиња, кој нема да биде премногу ска...
Тетоважи за парови кои не сакаат класични бурми (фото) Прстенот е симбол на обврзување помеѓу две лица. Но, како што времињата и вкусов...