Генијални дизајни без кои нема да може да си го замислите секојдневието
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Генијални дизајни без кои нема да може да си го замислите секојдневието

Понекогаш не сме свесни дека нешто ни е потребно додека не го видиме, а токму таков е случајот со овие дизајни.

genijalni-dizajni-bez-koi-nema-da-mozhe-da-si-go-zamislite-sekojdnevieto-01.jpg

Креативноста на дизајнерите не знае за граници, а кога станува збор за изуми и уреди кои ни го олеснуваат животот, им симнуваме капа.

Кога би имале некои помагала, секојдневието би ви било многу полесно, независно дали при готвење, справување со инсекти или чување милениче.

Кога ќе ги видите овие дизајни, ќе посакате веднаш да ги најдете на интернет и да ги нарачате. 

Животот би бил многу полесен со нив:

Направа за рендање путер и кашкавал

genijalni-dizajni-bez-koi-nema-da-mozhe-da-si-go-zamislite-sekojdnevieto-02.jpg

Фонтана со вода за жедни миленици

genijalni-dizajni-bez-koi-nema-da-mozhe-da-si-go-zamislite-sekojdnevieto-03.jpg

„Ловец“ на пајаци за оние кои се плашат од инсекти

genijalni-dizajni-bez-koi-nema-da-mozhe-da-si-go-zamislite-sekojdnevieto-04.jpg

Инфра-црвена тастатура за оние кои не можат да куцаат на телефон

genijalni-dizajni-bez-koi-nema-da-mozhe-da-si-go-zamislite-sekojdnevieto-05.jpg

Тенко шише за вода кое го собира во торба за лап топ и може да се користи повеќепати

genijalni-dizajni-bez-koi-nema-da-mozhe-da-si-go-zamislite-sekojdnevieto-06.jpg

Дигитална каса која ги брои паричките кои ги собирате

genijalni-dizajni-bez-koi-nema-da-mozhe-da-si-go-zamislite-sekojdnevieto-07.jpg

Вертикално глувче за компјутер за да спречи болка во зглобовите

genijalni-dizajni-bez-koi-nema-da-mozhe-da-si-go-zamislite-sekojdnevieto-08.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

6 генијални изуми за кои светот им е благодарен на дизајнерите Научниците и дизајнерите не се рамнодушни на проблемите со средината и постојано...
Генијални изуми на дизајнери чија имагинација не знае за граници Луѓето кои не се задоволни со изгледот на некои работи, стануваат дизајнери, па ...
Генијални решенија кои дизајнерите ги смислиле за да ни го олеснат животот Комбинација на оригинален дизајн, кој изгледа добро и истовремено е практичен и ...

Најчитани неделава