Моќни урбани дизајни кои сакаме да ги имаме и во Скопје
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Project Manager 24-01-2020
Чувар 24-01-2020


Моќни урбани дизајни кои сакаме да ги имаме и во Скопје

За да не си го трошите залудно времето додека чекате автобус

mokjni-dizajni-koi-site-gi-posakuvame-i-vo-nashiot-grad-09.jpg

Лежалки на соларна енергија каде може да се релаксирате и да ги наполните електронските уреди

mokjni-dizajni-koi-site-gi-posakuvame-i-vo-nashiot-grad-10.jpg

Ескалатор за велосипеди за да не мора да се мачите по угорници

mokjni-dizajni-koi-site-gi-posakuvame-i-vo-nashiot-grad-11.jpg

Посебен дел на воз за складирање велосипеди за велосипедистите да не зафаќаат дополнително место

mokjni-dizajni-koi-site-gi-posakuvame-i-vo-nashiot-grad-12.jpg

Автобуси со USB отвори за полнење телефони

mokjni-dizajni-koi-site-gi-posakuvame-i-vo-nashiot-grad-13.jpg

Вртелешка со желка на подот за децата со инвалидитет да не ја пропуштаат забавата

mokjni-dizajni-koi-site-gi-posakuvame-i-vo-nashiot-grad-14.jpg

Бариери помеѓу 2 паркинг места за да се избегне гребење на автомобилите

mokjni-dizajni-koi-site-gi-posakuvame-i-vo-nashiot-grad-15.jpg

M. M. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

13 апсурдни дизајни кои не му затребале на никој, никогаш Иако честопати знаеме да купуваме работи кои реално и не ни требаат, овие апсурд...
Кул дизајни во кои ќе се заљубите на прв поглед Имагинацијата на вистински професионалните дизајнери не знае за граници, а овие ...
Кул дизајни кои ќе го доведат концептот за комфор во домот на ново ниво Дизајнерите не застануваат со нивниот креативен ум и постојано измислуваат дизај...