Вреќички чај кои ќе ја претворат вашата шолја во мини аквариум
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Продавач 12-11-2019


Вреќички чај кои ќе ја претворат вашата шолја во мини аквариум

Онлајн продавницата Ocean-Teabag навистина си го оправдува името со шармантните вреќички за чај што го слават морето. 

vrekjichki-za-chaj-koi-kje-ja-pretvorat-vashata-sholja-vo-mini-akvarium-001.jpg 

Започнат од Такахаши Шота, овој јапонски проект го сочинуваат вреќички чај во форма на лигња и октопод. Прецизно изработена со слоеви, превиткувања и дупчиња, секоја креација има препознатлива форма на некое од суштествата. Кога ќе ја ставите вреќичката во врела вода, таа како да оживува и плови во својот минијатурен океан.

Доколку се сомневате за вкусот, не грижете се. И лигњата и октоподот имаат вкусови што веќе ви е познати. Лигњата содржи црн чај инспириран од црното масло што го испуштат лигњите, додека октоподот е комбинација од чаеви кои се одлични за попладне. 

Можете да најдете и вреќички во форма на други морски животни, а доколку повеќе ви се допаѓаат сувоземните животни, компанијата нуди и вреќички чај во форма на ракун, видра, панда и слично.

sharmantni-vrekjichki-chaj-shto-kje-ja-pretvorat-vashata-sholja-vo-mal-akvarium-02.jpg

sharmantni-vrekjichki-chaj-shto-kje-ja-pretvorat-vashata-sholja-vo-mal-akvarium-03.jpg

sharmantni-vrekjichki-chaj-shto-kje-ja-pretvorat-vashata-sholja-vo-mal-akvarium-04.jpg

sharmantni-vrekjichki-chaj-shto-kje-ja-pretvorat-vashata-sholja-vo-mal-akvarium-05.jpg

sharmantni-vrekjichki-chaj-shto-kje-ja-pretvorat-vashata-sholja-vo-mal-akvarium-06.jpg

sharmantni-vrekjichki-chaj-shto-kje-ja-pretvorat-vashata-sholja-vo-mal-akvarium-07.jpg

sharmantni-vrekjichki-chaj-shto-kje-ja-pretvorat-vashata-sholja-vo-mal-akvarium-08.jpg

sharmantni-vrekjichki-chaj-shto-kje-ja-pretvorat-vashata-sholja-vo-mal-akvarium-09.jpg

sharmantni-vrekjichki-chaj-shto-kje-ja-pretvorat-vashata-sholja-vo-mal-akvarium-10.jpg

sharmantni-vrekjichki-chaj-shto-kje-ja-pretvorat-vashata-sholja-vo-mal-akvarium-11.jpg

sharmantni-vrekjichki-chaj-shto-kje-ja-pretvorat-vashata-sholja-vo-mal-akvarium-12.jpg

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Ова не е твојата бунда, ова е нечија мајка“ - Моќни кампањи каде што ... Дизајнот практично стана еден вид на уметност. Денешните модерни маркетинг кампа...
„Направи сам“ проект за со дечињата: Есенски лисја на прозорите дома Направете детето да ги засака боите на есента и секој поглед низ прозорецот да г...
18 опаковки заради кои ќе се прелажете да купите нешто што можеби и не... За повеќе од нас, дизајнот на опаковката е пресуден кога треба да одбереме еден ...