Паметни реклами кои нè молат да не си го трошиме животот залудно
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
PPC Specialist 19-08-2019


Паметни реклами кои нè молат да не си го трошиме животот залудно

Рекламите во продолжение, преку само една слика и слоган, имаат за цел да нè освестат.

pametni-reklami-koi-ne-molat-da-ne-si-go-trosime-zivotot-zaludno-001.jpg

Нека ова биде денешната мини-лекција за тоа колку е важен вашиот живот и во кои замки не треба да запаѓате:

1. Животот полесно се губи под дејство на алкохол

pametni-reklami-koi-ne-molat-da-ne-si-go-trosime-zivotot-zaludno-01.jpg

2. Донирајте за да спасите нечиј живот.

pametni-reklami-koi-ne-molat-da-ne-si-go-trosime-zivotot-zaludno-02.jpg

3. Не си ја уништувајте младоста.

pametni-reklami-koi-ne-molat-da-ne-si-go-trosime-zivotot-zaludno-03.jpg

4. Ни требаат дрвја за да преживееме.

pametni-reklami-koi-ne-molat-da-ne-si-go-trosime-zivotot-zaludno-04.jpg

5. Зависноста не вреди повеќе од вашиот живот.

pametni-reklami-koi-ne-molat-da-ne-si-go-trosime-zivotot-zaludno-05.jpg

6. Ѓубрето од океаните кога-тогаш ќе ви се врати.

pametni-reklami-koi-ne-molat-da-ne-si-go-trosime-zivotot-zaludno-06.jpg

7. Сите деца заслужуваат подеднакво розово детство.

pametni-reklami-koi-ne-molat-da-ne-si-go-trosime-zivotot-zaludno-07.jpg

8. Не заборавајте да ги нахраните гладните.

pametni-reklami-koi-ne-molat-da-ne-si-go-trosime-zivotot-zaludno-08.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

12 одлични изуми кои ќе му го олеснат животот на секој родител Електрична количка која вози сама на копче и ѝ се подесува брзината и уште 11 ин...
Кул дизајни кои се доказ дека и обичните работи може да бидат ремек-де... Иако сме навикнати некои секојдневни работи да ги гледаме со еден ист дизајн, се...
10 кул изуми што ќе ни го олеснат животот Верувале или не, сега можете да носите иста јакна во текот на целата година, таа...