Најчудните домови во кои луѓето живеат
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 23-01-2020


Најчудните домови во кои луѓето живеат

Зарем има подобар начин да ја изразите вашата креативност од уредувањето на вашиот дом? Луѓето во продолжение го направиле токму тоа, и иако нивните домови не се за сечиј вкус, сепак предизвикуваат доза восхит.

mala-tura-niz-domovite-so-najludiot-enterier-01.jpg

Погледнете ги домовите со најлуди ентериери:

Куќата на сарказмот

Штом местото е познато како куќа на сарказмот, не треба да ве изненади лудиот ентериер. Сопствениците се господин и госпоѓа Чарлс Кларингболд кои се медиуми и го изнајмуваат нивниот дом на AirBnb.

mala-tura-niz-domovite-so-najludiot-enterier-02.jpg

mala-tura-niz-domovite-so-najludiot-enterier-03.jpg

Casa Neverlandia

Овој дом му припаѓа на пар хипици и целиот ентериер е инспириран од нивните визии и нивниот животен стил. Џејмс Талбот е еден од сопствениците и во минатото градел детски игралишта. Дел од неговата мината работа може да се забележи низ целиот дом.

mala-tura-niz-domovite-so-najludiot-enterier-04.jpg

mala-tura-niz-domovite-so-najludiot-enterier-05.jpg

Хотелот Nylo

Иако ова е хотел, а не дом, вреди да се најде на листата. Хотелот е дел од колекцијата Hilton Tapestry каде што се наоѓаат хотели со 3 и 4 ѕвезди.

mala-tura-niz-domovite-so-najludiot-enterier-06.jpg

mala-tura-niz-domovite-so-najludiot-enterier-07.jpg

Домот на Жан Пол Готје

Готје навистина ги сака ригите и ги има користено на многу модни парчиња, па дури и парфеми. Всушност, тој толку многу го сака овој дезен, што целиот дом му е декориран со него.

mala-tura-niz-domovite-so-najludiot-enterier-08.jpg

mala-tura-niz-domovite-so-najludiot-enterier-09.jpg

Куќата на Снежана, Вашингтон

Овој дом има и чуден ентериер, но и необичен екстериер. Оваа куќа од бајките дефинитивно е одлично место за одгледување деца.

mala-tura-niz-domovite-so-najludiot-enterier-10.jpg

mala-tura-niz-domovite-so-najludiot-enterier-11.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Кул дизајни кои ќе го доведат концептот за комфор во домот на ново ниво Дизајнерите не застануваат со нивниот креативен ум и постојано измислуваат дизај...
Бабичката која најмногу им се радува на празниците - Секоја година дома има преку 2.000 новогодишни ... Секој Божиќ, куќата на Бети Ен Џоунс и нејзиниот сопруг Кит е украсена со над 2....
Самохрана мајка сама си изградила куќа од 18 метри квадратни за да си ги намали трошоците Мишел Бојл од Орегон, до неодамна била присилена да изнајмува куќа, по цена...