Се отвора првиот Nutella хотел - како ќе изгледаат собите? (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Се отвора првиот Nutella хотел - како ќе изгледаат собите? (фото)

Веста дека наскоро ќе се отвори Nutella хотел во Калифорнија израдува многу љубители на популарниот крем од лешник.

za-site-ljubiteli-na-blagoto-vo-sad-kje-se-otvara-nutella-hotel-01.jpg

Во јануари 2020-та, италијанскиот бренд ќе отвори поп-ап, односно привремен хотел во долината Напа во САД.

Хотелот ќе биде отворен само еден викенд и ќе нуди сместување за две ноќи и три дена. За појадок, се разбира, ќе се служат оброци направени со Nutella.

za-site-ljubiteli-na-blagoto-vo-sad-kje-se-otvara-nutella-hotel-02.jpg

Hotella Nutella, како што е наречен хотелот, ќе биде сместен на приватен имот.

Хотелот е сè уште во изградба и засега на јавноста ѝ се достапни само неколку 3D слики, на кои се гледа како би изгледал.

za-site-ljubiteli-na-blagoto-vo-sad-kje-se-otvara-nutella-hotel-03.jpg

За оние кои сакаат да отседнуваат во хотелот, ќе треба да се пријават во натпреварот. За пријавување, учесниците треба да испратат видео од една минута, во кое на креативен начин ќе ја покажат нивната љубов кон Nutella.

za-site-ljubiteli-na-blagoto-vo-sad-kje-se-otvara-nutella-hotel-04.jpg

За жал, можат да учествуваат само жители на САД, а додека да дочекаме нешто вакво во Европа, слободно можеме да мечтаеме за престој во ваков хотел.

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Паметни реклами кои нè молат да не си го трошиме животот залудно Рекламите во продолжение, преку само една слика и слоган, имаат за цел да нè осв...
15 хорор сцени во хотелски соби Кога погледот од хотелската ќе ве разочара, а сцената во тоалетот ќе ве остави п...
10 паметни еко-пакувања кои се надеваме дека наскоро ќе бидат достапни... Пластиката можеби изгледала како одлична идеја кога била измислена во 1860 годин...

Најчитани неделава