Balenciaga ја поткрева свеста за загадувањето – направи проѕирен кауч наполнет со оштетена облека
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Balenciaga ја поткрева свеста за загадувањето – направи проѕирен кауч наполнет со оштетена облека

Брендот Balenciaga, во соработка со дизајнерот за мебел Хари Нуриев, направи нешто навистина интересно.

odlichen-dizajn-kauch-napraven-so-obleka-od-brendot-balenciaga-01.jpg

Тие направиле проѕирен кауч кој е исполнет со оштетена од познатиот бренд, што не е за продавање. Овој Balenciaga кауч е уметничко дело чија цел е подигнување на свеста за проблемите со загадувањето.

odlichen-dizajn-kauch-napraven-so-obleka-od-brendot-balenciaga-02.jpg

Како што велат од компанијата, овој кауч е пример за еко-свесен дизајн кој им дава втор живот на материјалите.

odlichen-dizajn-kauch-napraven-so-obleka-od-brendot-balenciaga-03.jpg

odlichen-dizajn-kauch-napraven-so-obleka-od-brendot-balenciaga-04.jpg

Каучот е направен и со цел да се охрабри рециклирањето и во дизајнот, и насекаде.

Доколку сакате ваков кауч и во вашиот дом, имаме лоши вести. Каучот е направен за настанот Design Miami 2019 и засега нема информација дека ќе биде пуштен во продажба.

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кул дизајни кои се доказ дека и обичните работи може да бидат ремек-де... Иако сме навикнати некои секојдневни работи да ги гледаме со еден ист дизајн, се...
13 работи кои цел живот чекавме да ги измислат Веројатно 90% од работите на оваа листа на дизајни и вам ви затребале барем една...
Белгиски куќи со чуден дизајн (фото) Ако тоа е домот од нивните соништа Белгијците ќе го направат, без разлика колку ...

Најчитани неделава