Ким и Канје ги отворија вратите од нивниот луксузен минималистички дом во Лос Анџелес (фото)


Ким и Канје ги отворија вратите од нивниот луксузен минималистички дом во Лос Анџелес (фото)

Ким Кардашијан и Канје Вест им го покажаа нивниот дом од соништата на фановите.

kim-i-kanje-gi-otvorija-vratite-od-nivniot-luksuzen-minimalistichki-dom-01.jpg

Футуристичкиот дом на имотот Hidden Hills во Лос Анџелес го чинел парот 20 милиони долари, а им биле потребни 4 години за да го претворат во она што го сакаат.

Тие започнаа со реновирање во 2013-та, а се вселија дури во 2017-та.

Ким и Канје го покажаа домот во склоп на интервју за Architectural Digest и открија дека Ким сè уште нема влезено во базенот.

Ким додаде и дека немале џакузи бидејќи Канје сметал дека нема да се вклопи со ентериерот и ќе изгледа чудно.

Омилената просторија на парот е главната бања, а велат дека децата им служеле како инспирација за дизајнирањето на секој агол од домот.

Парот работел на новиот дизајн на куќата со белгискиот дизајнер Аксел Вервордт и, очигледно, завршиле одлична работа.

Погледнете како изгледа минималистичкиот дом на Канје и Ким:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Совршена за изолација – како изгледа подземна куќа од 2 милиони долари? (фото) Ако сакате вистински да се изолирате од светот и при рака имате 2 милиони долари...
Најкреативните производи кои сите ги сакаа во 2017 година (фото) Зарем денот не би бил подобар со мини машина за кафе, а домот поубав со ламба во...
Кул дизајни кои ќе го доведат концептот за комфор во домот на ново ниво Дизајнерите не застануваат со нивниот креативен ум и постојано измислуваат дизај...

Најчитани неделава