Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


12 кул изуми што ќе ги посакате веднаш

„Порачав велосипед, но од компанијата го спакувале со ознака телевизор за доставувачите да бидат повнимателни при доставувањето.“

12-kul-izumi-shto-kje-gi-posakate-vednash-001.jpg

Замислете да имате чаршаф со џеб во кој можете да си го ставите телефонот или пак книгата. Или пак количка со лупа за старите луѓе кои не можат да ги прочитаат ситните букви на етикетите. Звучи добро, зарем не?

Некои дизајни навистина се практични и знаат да не изненадат:

„При доставувањето капата ми беше спакувана во ќесе со воздух, па совршено си ја задржала формата.“

12-kul-izumi-shto-kje-gi-posakate-vednash-03.jpg

Туш што ја покажува температурата на водата

12-kul-izumi-shto-kje-gi-posakate-vednash-04.jpg

„Порачав велосипед, но од компанијата го спакувале со ознака телевизор за доставувачите да бидат повнимателни при доставувањето.“

12-kul-izumi-shto-kje-gi-posakate-vednash-02.jpg

Тактички изум водата од садовите да тече директно во мијалникот

12-kul-izumi-shto-kje-gi-posakate-vednash-05.jpg

Чаршаф со џебови за телефон или книга

12-kul-izumi-shto-kje-gi-posakate-vednash-06.jpg

Ракавици со додаток за гребење на мраз од шофершајбната

12-kul-izumi-shto-kje-gi-posakate-vednash-07.jpg

Уште 6 изуми на следната страна...Би можело да ве интересира:

Тобоган во трговски центар и уште 15 кул изуми од земјите во светот кои ги сакаме и кај нас Во Турција има машини за хранење на бездомните животни од кои излегува храна сек...
Куќичка за куче пред продавница и уште 10 кул изуми од светот кои ги посакуваме и кај нас Улични светла за луѓето кои гледаат во телефон наведнати додека се движат е нешт...
Уникатни и иновативни дизајни кои не се неопходни, но веднаш ќе ги посакате (фото) Кога имаат слобода да ја покажат нивната креативност, дизајнерите можат да напра...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg