Царски рез, рак: Луѓе кои ги претвориле лузните во уметност со тетоважи


Царски рез, рак: Луѓе кои ги претвориле лузните во уметност со тетоважи

На лузните треба да сме горди затоа што тие се доказ низ што сме поминале и благодарение на нив сме се формирале во луѓето кои сме денес. Некои луѓе одлучуваат да ги разубават со тетоважи...

carski-rez-rak-tetovazhi-koi-luznite-gi-pretvorile-vo-umetnost-01.jpg

Многумина од нас имаат лузни по телото и тоа не е е нешто од кое треба да се срамиме, но едноставно не секогаш сме расположени да одговараме на прашања од типот „Од каде ти е лузната“, па затоа тетоважите се совршен начин за прикривање на лузните.

Без разлика дали станува за лузна од царски рез, од операција поради рак, скршеница или што и да е друго, тие можат да се претворат во вистинска уметност.

Луѓе кои лузните ги претворија во уметност:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тетоважи со скриено, но длабоко значење (фото) Додека едни го гледаат само како уметност, за некои луѓе, тетоважата е симбол ко...
30 тетоважи за оние на кои животот им е исполнет со патувања Луѓето кои си го исполнуваат животот со патувања, а пасошот со печати, најчесто ...
Тетоважи создадени за сите кои сакаат зимата да трае засекогаш Божиќна магија (која веќе изминува), греено вино, свеж ладен воздух и ни фали уш...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg