Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


6 кул изуми на луѓе што ќе ви го олеснат животот

Врзете го џебот на шорцевите со ластиче одвнатре за да се осигурате дека при спортувањето нема да ви испаднат клучевите и другите работи.

6-kul-izumi-na-lugje-shto-kje-vi-go-olesnat-zhivotot-01.jpg

Секојдневието дефинтивно може да стане полесно со некои мали и интересни трикови.

Некои креативни луѓе имаат добри изуми и ги споделуваат на Reddit.

Инспирирајте се од овие кул трикови:

Ако никогаш не знаете во која насока е селотејпот и како да го пронајдете крајот, тогаш нацртајте си стрелка.

6-kul-izumi-na-lugje-shto-kje-vi-go-olesnat-zhivotot-02.jpg

Кога немате место во плакарот, една ваква закачалка може да заврши голема работа, иако не изгледа многу уредно.

6-kul-izumi-na-lugje-shto-kje-vi-go-olesnat-zhivotot-03.jpg

Ако вашите деца не сакаат да јадат овошје, тогаш нека јадаат „сладолед“ од овошје - ставете го овошјето на стапчиња и замрзнете го.

6-kul-izumi-na-lugje-shto-kje-vi-go-olesnat-zhivotot-04.jpg

Врзете го џебот на шорцевите со ластиче одвнатре за да се осигурате дека при спортувањето нема да ви испаднат клучевите и другите работи.

6-kul-izumi-na-lugje-shto-kje-vi-go-olesnat-zhivotot-05.jpg

Приспособување на гумите на велосипедот за зимски услови со пластични лентички (стеги).

6-kul-izumi-na-lugje-shto-kje-vi-go-olesnat-zhivotot-07.jpg

Обложете ги со гума пластичните тркала од детските играчки за да не се создава врева во домот.

6-kul-izumi-na-lugje-shto-kje-vi-go-olesnat-zhivotot-06.jpg

Прочитајте и 13 обични работи кои со мали додатоци станале брилијантни изуми

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тобоган во трговски центар и уште 15 кул изуми од земјите во светот кои ги сакаме и кај нас Во Турција има машини за хранење на бездомните животни од кои излегува храна сек...
Луѓе кои сериозно се посветиле на виткањето подароци - нема да погодите што има во нив (фото) Некои луѓе сакаат да ги завиткаат подароците како што се – во кутија или украсна...
Архитект создаде ремек-дело на замрзнато езеро - за 4 часа нацртал лисица, само со помош на своите н... Кога имаат слобода да ја покажат својата креативност, луѓето можат да создадат н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg