12 дизајни за кои веднаш ќе помислите - „Ова ми треба!“

Изборот на дизајни за секакви додатоци денес е огромен и истите тие може да ни ги решат проблемите кои не сме ни знаеле дека ги имаме.

12-dizajni-posle-koi-ke-pomislite-ova-mi-treba-001.jpg

Константното смислување на ситници кои ќе ви го олеснат животот и ќе ви заштедат време, го крунисуваме со овие 12 дизајни кои ќе ве натераат да си помислите и кажете – Ова ми треба, а сигурно голем дел може да се најдат на онлајн продавниците. 

Се восхитуваме на следниве дизајни:

Инструмент кој се користи за брзо сечкање на лубеницата (во лето).

12-dizajni-posle-koi-ke-pomislite-ova-mi-treba-01.jpg

Коректор за држење на телото – кога и да се подгрбавите, вибрира и свири.

12-dizajni-posle-koi-ke-pomislite-ova-mi-treba-02.jpg

Алка за спортисти на кои постојано им недостасува место за клучот и парите.

12-dizajni-posle-koi-ke-pomislite-ova-mi-treba-03.jpg

Вентилатор кој ја користи батеријата од телефонот.

12-dizajni-posle-koi-ke-pomislite-ova-mi-treba-04.jpg

Леплива смеса која може лесно да ги поправи ситните оштетувања.

12-dizajni-posle-koi-ke-pomislite-ova-mi-treba-05.jpg

Лажна рака која го зема чипсот наместо вас, за да не се валкате.

12-dizajni-posle-koi-ke-pomislite-ova-mi-treba-06.jpg

Гумени навлаки за патиките.

12-dizajni-posle-koi-ke-pomislite-ova-mi-treba-07.jpg

Алатка за врзување на накитот кога нема кој да ви помогне.

12-dizajni-posle-koi-ke-pomislite-ova-mi-treba-08.jpg

Додатоци за лицето кои спречуваат ‘рчење, поради тоа што ја регулираат позицијата на вилицата, како воздухот би поминувал полесно.

12-dizajni-posle-koi-ke-pomislite-ova-mi-treba-09.png

Масичка која се закачува на креветот.

12-dizajni-posle-koi-ke-pomislite-ova-mi-treba-10.jpg

Четка за коса која лесно се чисти, со едно повлекување.

12-dizajni-posle-koi-ke-pomislite-ova-mi-treba-11.jpg

Преносен навлажнувач на воздух, кој воедно свети во темница.

12-dizajni-posle-koi-ke-pomislite-ova-mi-treba-12.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Носталгија за едно старо време: Нашите прабаби шиеле облека на „Сингерица“ – ја имате ли дома машина... Најголем дел од овие машини денес се оставени во некој агол, скриени, а во минат...
Најужасните модели на фустани што ги имаме видено досега (фото) Од кич комбинации на материјали и преоптовареност со детали до фустани кои изгле...
16 неуспеси на дизајнери кои не размислувале за убавина или практичност Некои дизајни се генијални и ни останува само да се воодушевуваме. Други пак се ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg