16 неуспеси на дизајнери кои не размислувале за убавина или практичност

Некои дизајни се генијални и ни останува само да се воодушевуваме. Други пак се толку грди и непрактични што ни останува само да се смееме.

15-neuspesi-na-dizajneri-01.jpg

Овие 16 дефинитивно ѝ припаѓаат на втората група:

Натпреварот мораше да биде прекинат затоа што едноставно се збунивме. Кои фигури се мои и како да ги разликуваме полињата?

15-neuspesi-na-dizajneri (1).jpg

Ова ми го даде на одобрување изведувачот одговорен за обележувањето на асфалтот

15-neuspesi-na-dizajneri (2).jpg

Уште едно „креативно решение“ за вратата од бањата во нова зграда

15-neuspesi-na-dizajneri (3).jpg

Овие броеви на згради се „малку“ збунувачки

15-neuspesi-na-dizajneri (4).jpg

Всушност, вака си ја скршив ногата.

15-neuspesi-na-dizajneri (5).jpg

Но, ако го исечете авокадото, ниту една обвивка не може да го спречи да се расипе

15-neuspesi-na-dizajneri (6).jpg

Гардеробер за најминималистите

15-neuspesi-na-dizajneri (7).jpg

Во оваа бања има огледало со целосна должина веднаш пред писоарите

15-neuspesi-na-dizajneri (8).jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Носталгија за едно старо време: Нашите прабаби шиеле облека на „Сингерица“ – ја имате ли дома машина... Најголем дел од овие машини денес се оставени во некој агол, скриени, а во минат...
Широки се едвај 3 метри, во нив живееле и по неколку семејства – Уникатните куќи во главниот град на... Најпопуларнте куќи во главниот град на Виетнам имаат ширина од само 2-3 метри, н...
По фламингата и еднорозите, пловечките фотелји се хит за лето 2022 На топол ден си пловите на фотелја со студено кафе или пиво во рака, додека пого...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg