16 неуспеси на дизајнери кои не размислувале за убавина или практичност

Некои дизајни се генијални и ни останува само да се воодушевуваме. Други пак се толку грди и непрактични што ни останува само да се смееме.

15-neuspesi-na-dizajneri-01.jpg

Овие 16 дефинитивно ѝ припаѓаат на втората група:

Натпреварот мораше да биде прекинат затоа што едноставно се збунивме. Кои фигури се мои и како да ги разликуваме полињата?

15-neuspesi-na-dizajneri (1).jpg

Ова ми го даде на одобрување изведувачот одговорен за обележувањето на асфалтот

15-neuspesi-na-dizajneri (2).jpg

Уште едно „креативно решение“ за вратата од бањата во нова зграда

15-neuspesi-na-dizajneri (3).jpg

Овие броеви на згради се „малку“ збунувачки

15-neuspesi-na-dizajneri (4).jpg

Всушност, вака си ја скршив ногата.

15-neuspesi-na-dizajneri (5).jpg

Но, ако го исечете авокадото, ниту една обвивка не може да го спречи да се расипе

15-neuspesi-na-dizajneri (6).jpg

Гардеробер за најминималистите

15-neuspesi-na-dizajneri (7).jpg

Во оваа бања има огледало со целосна должина веднаш пред писоарите

15-neuspesi-na-dizajneri (8).jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Широки се едвај 3 метри, во нив живееле и по неколку семејства – Уникатните куќи во главниот град на... Најпопуларнте куќи во главниот град на Виетнам имаат ширина од само 2-3 метри, н...
По фламингата и еднорозите, пловечките фотелји се хит за лето 2022 На топол ден си пловите на фотелја со студено кафе или пиво во рака, додека пого...
35 идеи за минималистички тетоважи инспирирани од летото (фото) Ако плажата, сонцето и тиркизната вода ви се сè што е потребно за да се наполнит...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg