12 фото-докази дека не секој треба да биде дизајнер

Автоматски сад за сапун што не е водоотпорен, тепих во тоалет, поткрената шахта среде улица - некои дизајнери воопшто не се добри во својата работа.

12-foto-dokazi-deka-ne-sekoj-treba-da-bide-dizajner-01.jpg

Денес, кога постојат илјадници брендови за храна, облека и што уште не, дизајнот на продуктите што го продаваат е едно од најважните нешта.

И додека некои дизајнери одлично си ја завршуваат работата, постојат и оние кои дефинитивно треба да најдат нова работа.

12 докази дека не секој треба да биде дизајнер:

Чизми што можете да ги носите со апостолки

12-foto-dokazi-deka-ne-sekoj-treba-da-bide-dizajner-02.jpg

Тетратка на која не можете да напишете ништо

12-foto-dokazi-deka-ne-sekoj-treba-da-bide-dizajner-03.jpg

Масата е сместена точно под празниот простор

12-foto-dokazi-deka-ne-sekoj-treba-da-bide-dizajner-04.jpg

Очекувања наспроти реалност

12-foto-dokazi-deka-ne-sekoj-treba-da-bide-dizajner-05.jpg

„Прекинувачот за вентилаторот е на таванот, па треба да употребите стап за да го исклучите“.

12-foto-dokazi-deka-ne-sekoj-treba-da-bide-dizajner-06.jpg

„Купив автоматски сад за сапун – не е водоотпорен“.

12-foto-dokazi-deka-ne-sekoj-treba-da-bide-dizajner-07.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Потрошив 120 денари за да сплетам детско капче за син ми - зошто веќе немам намера да го правам тоа,... Постојано сакав да го завршам, но покрај сите обврски, процесот се одолговлече, ...
9-годишно девојче само си шие фустани - дизајнерката Вера Ванг ѝ испратила машина за шиење Браво! Креативно девојче од Колорадо смислува уникатни дизајни за себе и ги шие ...
Уникатни и иновативни дизајни кои не се неопходни, но веднаш ќе ги посакате (фото) Кога имаат слобода да ја покажат нивната креативност, дизајнерите можат да напра...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg