Морничави маски од кои ќе се инспирирате ако одите на Halloween забава (фото)

Во духот на „Ноќта на вештерките“ оние со малку посилен желудник и поголема храброст, можеби ќе се пронајдат во некоја од овие морничави маски за забавите кои следат викендов.

mornichavi-maski-od-koi-kje-se-inspirirate-ako-odite-na-halloween-zabava-foto-01.jpg

Иако не е наш празник, сепак некои локали кај нас сакаат да го одбележат и прават тематска Halloween забава за сите оние кои сакаат да се маскираат.

Но, покрај многуте креативни маски, во духот на оваа „страшна“ вечер, овојпат предлагаме и морничави маски за оние кои сакаат да излезат надвор од границите.

За некои од нив ви е потребна готова (купечка) маска, за некои ќе треба да ја покажете својата способност за шминка или да се обратите кај професионалец, а за некои ќе ви треба малку повеќе труд и време за целосно да ја реализирате. 

Неколку идеи за инспирација:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Широки се едвај 3 метри, во нив живееле и по неколку семејства – Уникатните куќи во главниот град на... Најпопуларнте куќи во главниот град на Виетнам имаат ширина од само 2-3 метри, н...
Бизарно или привлечно? Нов тренд - тетоважи под пазувите (фото) Тату артистите велат дека пазувите се најболното место за тетовирање, но сепак с...
Лесни и евтини новогодишни „направи сам“ проекти со кои ќе си го украсите домот (фото) Направете си сами мини елкички од шишарки, елки од пластични лажици или свеќници...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg