Писмо до сите моќни жени: Грешка која не смеете да ја повторите
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Писмо до сите моќни жени: Грешка која не смеете да ја повторите

Драги жени, понекогаш ќе бидете премногу силни. Премногу паметни, убави, моќни или премногу од кој било квалитет кој го имате како жена.

vo-momentite-koga-ke-sakate-da-ja-trgnete-krunata-od-glava-setete-se-deka-01.jpg

Тоа ќе го натера мажот покрај вас да се чувствува загрижен за својата машкост, што ќе почне да влијае на вас.

Тогаш ќе посакате да бидете помалку моќна жена.

Најголемата грешка која може да ја направите во овој момент е да ги отстраните сите драгоцени камчиња од круната која ја носите, за да ја направите полесна за мажот покрај вас да може да ја издржи.

Кога ова ќе се случи, мора да разберете - вас не ви треба помала и полесна круна, туку маж со многу поголеми раце и срце!

vo-momentite-koga-ke-sakate-da-ja-trgnete-krunata-od-glava-setete-se-deka-02.jpg

Би можело да ве интересира:

Типичен Балканец - ги знае сите сложени комбинации за спортска, но не може да ги совлада трите копчи... „Знаеш што си бара жената одвреме-навреме? Ќотек си бара. Превоспитување, во слу...
Очајна, само готви. Види ја, не знае јајце да спржи - На никој не можеш да му погодиш кога си жена Стани, седни, исчисти, зготви. Оди на работа, врати се, ручај, дремни, вежбај, и...
„Не им давајте на децата да се помачат за нешто во животот, сервирајте им сè на тацна“ Пред неколку дена додека пиевме кафе со колешките, едната уште пред да сркне од ...

Спонзорирани линкови: