Не го троши времето, направи нешто со него
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Prodavacka 23-05-2019


Не го троши времето, направи нешто со него

ne-go-trosi-vremeto-napravi-nesto-so-nego-01.jpg

Патувај. Оди на патување со пријателите.

Изгради камп. Прочитај книга.

Оди во забавен парк.

Седни во кафуле.

Оди до најблиската плажа. Оди на базен.

Истражи си ја земјата. Истражи ги и другите земји.

ne-go-trosi-vremeto-napravi-nesto-so-nego-02.jpg

Животот е прекраток за да го поминеш во едно место.

Излези надвор, уживај во животот, но не го закопувај лицето во телефонот додека го правиш тоа.

Да, сликај се, за да ги уловиш моментите, но не ги прави сликите цел на патувањето и доживувањето.

Целта е да создадеш моменти.

Не го троши времето, направи нешто со него.

Би можело да ве интересира:

Ако се разгалувате себе, правете го тоа почесто од еднаш месечно Многу од нас функционираат на принцип да си дозволат нешто убаво и полуксузно ед...
„Мамо сакам да се разведам!“ „Немој мила, не ме срами“ - Македонскиот ... „Ќерко, знаеш дека имам проблеми со срцето, сакаш ли ти да ме умреш пред време? ...
Веќе не сум истата, сфатив - животот те руши за миг, само ако така нау... Дечко ќе преболам, работа ќе прежалам, безвредно пријателство ќе прекинам... Па,...