Мали работи кои прават големи промени
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Мали работи кои прават големи промени

Издвојуваме мали животни ситници за кои не ви е потребно посебно знаење, вештина, ниту пак вложени пари, туку само добра намера.

mali-raboti-koi-pravat-golemi-promeni-001.jpg

Можеби ќе поправите нечиј ден, а со тоа и самите ќе бидете посреќни.

Во превод, ништо не ве чини ако:

1. Се насмевнете на случаен минувач.

2. Им покажете на луѓето дека може да се потпрат на вас.

3. Кажете благодарам.

4. Бакнете некој кој не го очекува тоа.

5. Или топло го прегрнете.

6. Кажете „изгледаш прекрасно!“ и навистина го мислите тоа.

7. Испратите порака со благодарност на близок човек, без да ви направи посебна услуга.

8. Посакате „добро утро“ дури и кога можеби не е најсјајно.

9. Потпевнете иако не сте расположени.

10. Изненадите некого со повик.

11. Ги измиете садовите, иако не е ваш ред.

12. Го фрлите ѓубрето, иако не е ваш ред.

13. Игнорирате да возвратите на простите навреди.

14. Испратите кратка порака „те сакам.“

15. Сварите кафе на некој близок колега или пријател.

16. Сочувате оглас за работа кој можеби ќе му се најде на човек во неволја.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Типичен Балканец - ги знае сите сложени комбинации за спортска, но не може да ги совлада трите копчи... „Знаеш што си бара жената одвреме-навреме? Ќотек си бара. Превоспитување, во слу...
До ден денес имам трауми од вашето карање - посакувам да се разведевте Таму имаше сè, освен она што ја правеше куќата дом. Не сфаќам што е дом и највер...
Можеш ти жено сè што ќе посакаш, само немој да венееш покрај лошиот маж Што сè постигнува една жена, знае само таа, иако често и не е свесна за своите м...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава