Постојат 3 работи околу кои се врти целиот живот...
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Постојат 3 работи околу кои се врти целиот живот...

Еднаш еден мудар човек рекол дека во животот постојат само 3 работи врз база на кои го градиме целиот наш живот.

postojat-3-raboti-okolu-koi-se-vrti-celiot-zivot-001.jpg

Бројот 3 има свето значење во речиси сите култури, па нема некој кој не го почитува ова правило на бројот 3.

Златното правило на бројот 3 гласи:

3 работи кои никогаш не се враќаат: време, збор, шанса.

3 работи кои никогаш не треба да ги изгубите: смиреност, надеж, чест.

3 работи кои се најдрагоцени во животот: љубов, верување, доверба.

3 работи во животот кои се несигурни: моќ, среќа, богатство.

3 работи кои го дефинираат човекот: работа, искреност, достигнувања.

3 работи кои го уништуваат човекот: алкохол, гордост, бес.

3 работи кои е најтешко да ги кажеш: Те сакам, Жал ми е, Помогни ми.

Сега клучот лежи во ваши раце. Не дозволувајте да за’рѓа.

Извор

Би можело да ве интересира:

12 работи кои не треба да им ги кажувате на жените без деца Ако во своето опкружување имате жена, особено со возраст над 30 години, која нем...
Само затоа што имаш лоши денови, не значи дека имаш лош живот Денес постои некој притисок од општеството дека во животот сè треба да ти биде н...
За добрите работи треба долго, за лошите работи само еден миг е доволен Само една докторска дијагноза за сериозна болест, сообраќајна незгода со трајни ...

Спонзорирани линкови: