Менталните вежби на Мишел Обама – 10 едноставни прашања кои треба да ги одговорите
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Перач 30-09-2020
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Менталните вежби на Мишел Обама – 10 едноставни прашања кои треба да ги одговорите

Мишел Обама тврди дека само со помош на ментални вежби е возможно да постигнете хармонија во животот.

mentalnite-vezbi-na-michelle-obama-10-ednostavni-prasanja-koi-treba-da-gi-odgovorite-001.jpg

Таа вели дека на неа ѝ помагаат 10 клучни прашања за да ги одреди јасно целите во животот.

Па, кога ќе одговорите на овие 10 прашања, работите ќе ви станат многу полесни:

1. Опишете го моментот во кој бевте најгорди на себе. Направете го тоа детално.

2. Како изгледа вашата листа на неостварени желби и сонови? Набројте 10 работи кои сакате да ги постигнете.

3. Кои најважни лекции ги научивте од детството?

4. Наведете една личност која сметате дека е исклучително среќна и образложете зошто?

5. Напишете една борба, еден пораз и еден успех со кои сте се соочиле во животот. Што научивте од секој од нив?

6. Размислете за вашата најголема борба во животот, зошто ви се случуваше и како ја надминавте?

7. Наведете 10 позитивни особини, исклучиво ваши. Погледнете ја листата секојпат кога ќе се посомневате во себе.

8. Напишете 5 мали победи кои ги постигнавте оваа недела.

9. Наведете 10 важни социјални проблеми за кои верувате дека мораат да се решат.

10. На кого и за што во животот сте благодарни?

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Веќе не сум истата, сфатив - животот те руши за миг, само ако така наумил Дечко ќе преболам, работа ќе прежалам, безвредно пријателство ќе прекинам... Па,...
5 лекции кои секоја жена мора да ги научи во 30-тите 30-те се онаа декада од животот кога дефинитивно се остварувате на сите полиња и...
Животни заблуди во кои треба да престанете да верувате Стегите кои ни ги создаваат општеството и традиционалните верувања може да ни со...

Најчитани неделава