Не можеш да имаш здрава врска ако не те пушта на кафе со другарките


Не можеш да имаш здрава врска ако не те пушта на кафе со другарките

Не можеш да имаш здрава врска ако со носталгија се сеќаваш каков живот имаше пред него. Не можеш да имаш здрава врска ако тој те стави во кафез.

ne-mozesh-da-imash-zdrava-vrska-ako-ne-te-pushta-na-kafe-so-drugarkite-01.jpg

Не можеш да имаш здрава врска ако тој те стави во кафез.

Не можеш да имаш здрава врска ако не те пушта на кафе со другарките,

Не можеш да имаш здрава врска ако сака извештај каде си со кого си и зошто си, во секој миг од денот,

Не можеш да имаш здрава врска ако смета дека може да ти забранува работи,

Не можеш да имаш здрава врска ако мисли дека има за право да ти диктира како да живееш.

Не можеш да имаш здрава врска ако те суди затоа што си одвоила ден за себе,

Не можеш да имаш здрава врска ако енергетски те цица,

Не можеш да имаш здрава врска ако се гушиш од тоа колку е присутен во твојот живот,

Не можеш да имаш здрава врска ако ти создава несоница од тоа колку доминира со својот живот,

Не можеш да имаш здрава врска ако со него и поради него не можеш да бидеш тоа што си,

Не можеш да имаш здрава врска ако постојано мислиш како да не го налутиш,

Не можеш да имаш здрава врска ако постојано внимаваш со збор да не го навредиш,

Не можеш да имаш здрава врска ако врската со него ти е како одење по јајца,

Не можеш да имаш здрава врска ако наутро треба да проценуваш на која нога е станат,

Не можеш да имаш здрава врска ако се плашиш да му кажеш да ти исполни некоја желба,

Не можеш да имаш здрава врска ако сѐ се врти околу него, а ништо околу тебе,

Не можеш да имаш здрава врска ако тој е центарот на светот, а ти се предодредена за му служиш,

Не можеш да имаш здрава врска ако со носталгија се сеќаваш каков живот имаше пред него,

Не можеш да имаш здрава врска ако ти недостига релаксираноста од твоето секојдневие порано,

Не можеш да имаш здрава врска ако ти фалат луѓе, настани, мигови кои си ги имала порано,

ne-mozesh-da-imash-zdrava-vrska-ako-ne-te-pushta-na-kafe-so-drugarkite-02.jpg

Не можеш да имаш здрава врска ако чувствуваш дека со него живееш живот по правила,

Не можеш да имаш здрава врска ако љубовта ти причинува болка,

Не можеш да имаш здрава врска ако не си задоволна од тоа како живееш,

Не можеш да имаш здрава врска ако чувствуваш дека не си среќна,

Не можеш да имаш здрава врска ако сметаш дека даваш премногу, а добиваш премалку,

Не можеш да имаш здрава врска со човек што не знае да те сака.

Во здрава врска луѓето цветаат и стануваат подобра верзија од себе, некој ти го чува грбот некој те поддржува да леташ во секоја сфера од животот. Некој ти дава слобода да бидеш вистинската ти. Некој те сака таква каква што си. Некој те смета за личност што е бесценета, а не за свое сопствеништво врз кое може да се изживува.

Бегај ако немаш таков маж крај себе, подобро во никаква врска, отколку во нездрава врска, запомни!

Содржината и ставовите изразени во авторските текстови и колумни претставуваат лични ставови на авторот и не мора нужно да ги одразуваат ставовите на редакцијата на порталот CRNOBELO.com

Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Само затоа што имаш лоши денови, не значи дека имаш лош живот Денес постои некој притисок од општеството дека во животот сè треба да ти биде н...
Можеш ти жено сè што ќе посакаш, само немој да венееш покрај лошиот маж Што сè постигнува една жена, знае само таа, иако често и не е свесна за своите м...
Зошто моите себично одлучија да ме остават без брат или сестра? Си велам каков ќе беше животот, ако имав кому да се јавам за да ги споделам успе...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg