Секоја жена мора да знае 10 животни лекции од Одри Хепберн: Биди неодолива во секоја ситуација!
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 19-02-2020


Секоја жена мора да знае 10 животни лекции од Одри Хепберн: Биди неодолива во секоја ситуација!

Одри Хепберн е една од најпознатите холивудски глумици и модни икони. Родена е на 4. мај 1929 година и ако беше жива сега ќе го прославеше 85-от јубилеен роденден. Вистинска ѕвезда на филмските класици „Breakfast at Tiffany’s“ и „Roman Holiday“.

sekoja-zena-mora-da-znae-10-zivotni-lekcii-od-odri-hepbern-bidi-neodoliva-vo-sekoja-situacija-01

Taa една од ретките која за време на својот живот успеала да ги освои филмските награди Еми, Греми, Тони и Оскарите.

Со својата убавина и елеганција шармирала на секој чекор. Секогаш со стил и префинетост таа е една од модните икони во која многу жени се огледувале.

Зад себе има два брака и два сина. Починала во 1993 година во Швајцарија, но зад себе оставила бројни цитати и мисли за убавината, жените, љубовта.

Меѓу нив има 10 животни лекции кои секоја жена треба да ги научи од неа:

sekoja-zena-mora-da-znae-10-zivotni-lekcii-od-odri-hepbern-bidi-neodoliva-vo-sekoja-situacija-1

1. Кога ќе видиш нешто што ти се допаѓа, тргни по него!

2. На состанок со момче, секогаш биди своја!

3. Никогаш не дозволувај да те види недотерана!

4. Мажите сакаат дами во неволја!

5. Малку незначаен флерт, никому не штети, дури и кога си во врска!

6. Биди неодолива во секоја ситуација!

7. Остани независна до крај!

8. Среќните девојки се најубави девојки!

9. Најважно нешто е да уживаш во животот и да бидеш среќна. Само тоа е важно!

10. Љубовта е најдобра инвестиција, колку повеќе даваш, толку повеќе ти се враќа!

Би можело да ве интересира:

8 факти кои секоја девојка треба да ги знае за своето тело Опседнатост со килограмите, излегување до доцните часови, сончање по цел ден на ...
10 факти кои не сте ги знаеле за филмот Breakfast at Tifanny's Одри Хепберн е вистинска филмска дива и модна икона на која многумина ѝ се вооду...
Инспиративни цитати за секоја нова мајка и нејзиното тело по породувањето Без оглед како и да се породила, телото на мајката во најголем број случаи веќе ...