Знае да ракува со оружје, била на рехабилитација: 13 факти за Дакота Џонсон


Знае да ракува со оружје, била на рехабилитација: 13 факти за Дакота Џонсон

Нејзината природна убавина и нежност, како и улогата на Анастасија Стил ја направија препознатлив лик во Холивуд.

znae-da-rakuva-so-oruzje-bila-na-rehabilitacija-13-fakti-za-dakota-dzonson-01.jpg

Таа ги освои срцата на фановите преку трилогијата „50 Shades of Grey“ со улогата на Анастасија Стил.

Но, Дакота Џонсон го имаше своето филмско деби со нејзината позната мајка Мелани Грифит во 1999 година во комедијата „Crazy in Alabama“.

Интересни факти за Дакота Џонсон:

Баба ѝ е славната Типи Хедрен од „The birds“

Дакота дефинитивно е дел од холивудската елита. Веќе знаете за завидната кариера на мајка ѝ Мелани Грифит. Баба ѝ пак соработувала со Хичкок и била дел од златната ера на Холивуд.

znae-da-rakuva-so-oruzje-bila-na-rehabilitacija-13-fakti-za-dakota-dzonson-13.jpg

Мрази кратки љубовни авантури и се состанува само со мажи подготвени на обврски

znae-da-rakuva-so-oruzje-bila-na-rehabilitacija-13-fakti-za-dakota-dzonson-14.jpg

Таа има многу тетоважи, кои и пречат при работата

Нејзиниот лик Анастасија Стил од трилогијата „50 shades of grey“ нема тетоважи на телото, па Дакота мора да ги покрива пред секое снимање.

Иако, ги обожава тетоважите, вели дека почнуваат да ја нервираат поради проблемите при снимањата.

znae-da-rakuva-so-oruzje-bila-na-rehabilitacija-13-fakti-za-dakota-dzonson-07.jpg

Во „50 shades of grey“ голото тело е нејзиното во најголем дел од сцените, не сакала дуплерка

Таа нема дуплерка во поголемиот дел од голите сцени, па и зошто би имала кога има работено како модел? Не се срами за својата фигура и храбра е да се соблече пред камерата.

Барала дуплерка само за сцените кога е камшикувана од Кристијан Греј.

znae-da-rakuva-so-oruzje-bila-na-rehabilitacija-13-fakti-za-dakota-dzonson-09.jpg

Не ги обожава социјалните мрежи затоа што не сака да се претвори во воајер

znae-da-rakuva-so-oruzje-bila-na-rehabilitacija-13-fakti-za-dakota-dzonson-06.jpg

Како тинејџерка била испратена на рехабилитација

Нејзините родители се бореа со зависности, па така и Дакота на 17-годишна возраст беше пријавена на едномесечна рехабилитација.

За среќа, не се врати повторно на лошите навики.

znae-da-rakuva-so-oruzje-bila-na-rehabilitacija-13-fakti-za-dakota-dzonson-12.jpg

Уште 7 факти на следната страна...Би можело да ве интересира:

„Ѝ беше потребен херој, па стана тоа“: 8-ми Март и 11 цитати за славењ... За жената се кажани прекрасни зборови... Кариеристка, мајка, сопруга – вистинска...
Имал брак од 4 месеци, секаде ја носи мајка си: 18 факти за Бредли Куп... Кога беше прогласен за најсекси маж на светот изјави дека навистина му се допаѓа...
Инспиративни цитати за секоја нова мајка и нејзиното тело по породувањ... Без оглед како и да се породила, телото на мајката во најголем број случаи веќе ...