Се знаат од деца, има тетоважа во негова чест: 12 факти за сопругата на Лионел Меси


Се знаат од деца, има тетоважа во негова чест: 12 факти за сопругата на Лионел Меси

Познато е дека фудбалерите имаат неверојатно жешки сопруги, а таква е и на Меси. Но, приказната за Антоанела Рокузо е уникатна затоа што таа и Меси се познаваат уште од 5/6-годишна возраст.

se-znaat-od-decat-ima-tetovaza-vo-negova-chest-12-fakti-za-soprugata-na-lionel-mesi-01.jpg

Лионел Меси се смета за еден од најдобрите фудбалери на својата генерација. Аргентинскиот спортист покрај со своите професионални успеси, вниманието на јавноста го привлекува и со прекрасната сопруга Антонела Рокузо.

Парот е во брак од 2017 година и имаат три деца, од кои две ги добија пред да стапат во брак.

Факти за прекрасната сопруга на Лионел Меси:

Таа е дружељубива личност која постојано има насмевка на лицето.

se-znaat-od-decat-ima-tetovaza-vo-negova-chest-12-fakti-za-soprugata-na-lionel-mesi-15.jpg

Може да ја опишеме како неверојатна, гламурозна, убава, но нејзин прекар е „la negra“, кој го добила поради темните локни и чоколадниот тен.

se-znaat-od-decat-ima-tetovaza-vo-negova-chest-12-fakti-za-soprugata-na-lionel-mesi-21.jpg

Го запознала својот сопруг уште кога биле деца. Таа имала 5 години, а години подоцна светски познатиот Меси ја земал за сопруга девојката од своето мало родно место Росарио во Аргентина.

se-znaat-od-decat-ima-tetovaza-vo-negova-chest-12-fakti-za-soprugata-na-lionel-mesi-19.jpg

Во 2007 година близок пријател на Антоанела загина во сообраќајна незгода, а Меси веднаш замина во родното место за да биде покрај неа и да ја утеши. Оттогаш нивната љубов се разгоре.

se-znaat-od-decat-ima-tetovaza-vo-negova-chest-12-fakti-za-soprugata-na-lionel-mesi-17.jpg

Откако Меси замина во Шпанија за да игра за Барселона нивната врска имаше пад и Антоанела си фати ново момче, но брзо потоа му раскина и се смири со Меси.

se-znaat-od-decat-ima-tetovaza-vo-negova-chest-12-fakti-za-soprugata-na-lionel-mesi-20.jpg

Му ја покажа безусловната љубов на Меси со тетовирање на кралска круна на своето тело во негова чест. Нели, тој е кралот во фудбалот?

se-znaat-od-decat-ima-tetovaza-vo-negova-chest-12-fakti-za-soprugata-na-lionel-mesi-25.jpg

Антоанела има свој моден бренд.

se-znaat-od-decat-ima-tetovaza-vo-negova-chest-12-fakti-za-soprugata-na-lionel-mesi-24.jpeg

Уште 5 факти на следната страна...Би можело да ве интересира:

Имал брак од 4 месеци, секаде ја носи мајка си: 18 факти за Бредли Куп... Кога беше прогласен за најсекси маж на светот изјави дека навистина му се допаѓа...
Љубовни афери и скандали: 12 причини зошто Тајгер Вудс не е најдобриот... Неговите деца Сем и Чарли, кои живеат на Флорида со нивната мајка Елин, одат на ...
Научила да шие во дом за сираци и уште 8 факти за Коко Шанел Познатата модна икона никогаш не го изгуби своето силно влијание врз стилот и уб...