Го мразела училиштето, имала афера со телохранителот: 10 факти за принцезата Дијана
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 24-04-2019
Возач 24-04-2019
Монтажер 24-04-2019


Го мразела училиштето, имала афера со телохранителот: 10 факти за принцезата Дијана

Дали знаете дека најголемиот сон на принцезата Дијана бил да стане балерина и дека на сите што ќе ѝ подареле нешто им пишувала картички за благодарност?

go-mrazela-ushilishteto-imala-afera-so-telohranitelot-10-fakti-za-princezata-dijana-01.jpg

Принцезата Дијана беше една од највлијателните личности во 20-тиот век и никогаш нема да биде заборавена.

Иако животот го живееше пред лупата на јавноста, сепак постојат многу работи за неа кои можеби не ги знаете.

Интересни факти за Дијана:

Таа била четвртото од 5 деца, но нејзиниот брат Џон Спенсер починал само неколку часа по раѓањето, а тоа било во јануари 1960, година и половина пред да се роди Дијана.

go-mrazela-ushilishteto-imala-afera-so-telohranitelot-10-fakti-za-princezata-dijana-03.jpg

Нејзините родители се развеле кога имала 7 години, поради неверства и физичко малтретирање.

go-mrazela-ushilishteto-imala-afera-so-telohranitelot-10-fakti-za-princezata-dijana-02.jpg

Нејзината баба работела како асистент на мајката на кралицата Елизабета и ги организирала кралските забави.

go-mrazela-ushilishteto-imala-afera-so-telohranitelot-10-fakti-za-princezata-dijana-04.jpg

Сакала да биде балерина, но била превисока и затоа престанала со часовите.

go-mrazela-ushilishteto-imala-afera-so-telohranitelot-10-fakti-za-princezata-dijana-05.jpg

Не го обожавала училиштето и го напуштила на 16-годишна возраст, а потоа учела само еден семестар во Швајцарија пред да го сретне принцот Чарлс.

go-mrazela-ushilishteto-imala-afera-so-telohranitelot-10-fakti-za-princezata-dijana-06.png

Уште 5 факти на следната страна...Би можело да ве интересира:

Одри Хепберн го преживеала периодот на гладување: Интересни факти за л... Теориите на заговор, лажните верувања и озборувањата постоеле отсекогаш, само шт...
10 факти за тешкотиите на Селена Гомез со менталното здравје Турнеите ѝ се навистина тешка обврска и вели дека ѝ ја цицаат душата и често се ...
Имал брак од 4 месеци, секаде ја носи мајка си: 18 факти за Бредли Куп... Кога беше прогласен за најсекси маж на светот изјави дека навистина му се допаѓа...