Моќни цитати за да ја честитате Новата 2019-та година
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 20-06-2019
Продавач 20-06-2019


Моќни цитати за да ја честитате Новата 2019-та година

„Ова е твојата година за да блескаш. Верувај дека можеш и веќе си го поминал половина пат дотаму.“

mokjni-citati-za-da-ja-chestitate-novata-2019-ta-godina-01.jpg

Секогаш е добро време на вашите сакани да им кажете дека ги сакате, цените и дека не би сакале да си го замислите животот без нив, но почетокот на Новата година дефинитивно е повод да им кажете дека мислите на нив.

Некој од овие цитати може да биде совршениот начин на тоа:

„Денес е првата празна страница од книгата со 365 страници. Напишете ја добро.“

„Учи од вчера, живеј за денес, надевај се на утре.“

„Сите твои соништа ќе се остварат, ако имаш храброст да ги следиш.“

„Наздрави за Новата година и за уште една шанса да ги направиш работите исправно.“

„Никој не може да се врати назад и да направи сосема нов почеток, но секој може да започне сега и да направи сосема нов крај.“

„Најубавото нешто на Новата година е слатката нова надеж.“

„Во Новата година никогаш не заборавај на минатите години затоа што тие ти овозможиле да стигнеш до денес. Без скалите од минатото не можеш да пристигнеш во иднината.“

„Пристапи ѝ на Новата година со одлучност да најдеш можности скриени во секој нов ден.“

„Вашиот успех и среќа лежат во вас, па одлучете да бидете среќни и формирајте невидлив штит против сите тешкотии.“

„365 нови денови. 365 нови шанси.“

„Верувај дека можеш и веќе си го поминал половина пат дотаму.“

„Ова е твојата година за да блескаш.“

„Најдоброто допрва доаѓа.“

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 цитати за негативните луѓе „На негативните луѓе драмата им е како кислород. Останете позитивни, ќе им го од...
Инспиративни цитати за секоја нова мајка и нејзиното тело по породувањ... Без оглед како и да се породила, телото на мајката во најголем број случаи веќе ...
Интересни цитати за мажите од Мерилин Монро „Сопруг е личноста која секогаш ви го заборава роденденот и не пропушта можност ...