Бил фудбалер, продавал сендвичи за да му помогне на семејството: 10 работи кои не ги знаете за Малума
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Бил фудбалер, продавал сендвичи за да му помогне на семејството: 10 работи кои не ги знаете за Малума

Иако има само 24-години, колумбискиот пејач за брзо време достигна успех на светско ниво.

bil-fudbaler-prodaval-sendvichi-za-da-mu-pomogne-na-semejstvoto-10-raboti-koi-ne-gi-znaete-za-maluma-01.jpg

Помеѓу најпопуларните композиции кои му се најдоа на топ листите со латино песни се Felices los 4, El Perdedor и Corazón, а сигурно и вие се размрдувате кога ќе ги слушнете неговите хитови.

Освен што има одлична музичка кариера, тој е и вистински латино заводник, а жените не можат да одолеат на неговиот изглед и шарм.

Во продолжение прочитајте неколку работи кои не сте ги знаеле за Малума:

1. Пејачот се вика Хуан Луис Лондоњо Ариас, а уметничкото име доаѓа како мешавина од првите букви на имињата на неговиот татко, мајка и сестра – Марли, Луис и Мануела.

bil-fudbaler-prodaval-sendvichi-za-da-mu-pomogne-na-semejstvoto-10-raboti-koi-ne-gi-znaete-za-maluma-02.jpg

2. Малума е латиноамерикански артист со најмногу следбеници на Инстаграм – повеќе од 38 милиони.

3. Кога одел во училиште, продавал сендвичи на одморите, за да му помогне на семејството финансиски и да може да си дозволи подготовки за неговата музичка кариера во иднина.

bil-fudbaler-prodaval-sendvichi-za-da-mu-pomogne-na-semejstvoto-10-raboti-koi-ne-gi-znaete-za-maluma-03.jpg

4. Откако го добил првото место на музички натпревар за пеење додека бил во училиште, неговиот вујко му дал можност да ја сними првата песна во професионално музичко студио за роденден.

bil-fudbaler-prodaval-sendvichi-za-da-mu-pomogne-na-semejstvoto-10-raboti-koi-ne-gi-znaete-za-maluma-04.jpg

5. Како дете, тој им продавал на пријателите пораки и љубовни писма напишани од него, за тие да им ги праќаат на девојките што им се допаѓаат.

bil-fudbaler-prodaval-sendvichi-za-da-mu-pomogne-na-semejstvoto-10-raboti-koi-ne-gi-znaete-za-maluma-05.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Имал ресторан, глумел во ТВ сапуници: Работи кои не ги знаете за латино заводникот Рики Мартин Пејач, композитор и актер уште од најмали години – Рики Мартин освен што важи за...
На 9 години – прва слика, на 13 – примен на факултет: Интересни факти за Пабло Пикасо Неспорно е дека Пабло Пикасо е еден од најважните уметници на 20 век, најдобро п...
Бил 5 години во брак: Факти за Ден Хортон, новото момче на Лејди Гага 37-годишниот сексапилен Ден Хортон го освои срцето на Гага, но кој е всушност то...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава