Труењето од морски плодови се пренесува сексуално – Необични факти за кои не би верувале дека се точни
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Труењето од морски плодови се пренесува сексуално – Необични факти за кои не би верувале дека се точни

Луѓето секојдневно се многу зафатени и ретко кога имаат време да научат нешто ново или да пребараат некој нов и интересен факт на интернет.

neobichni-fakti-koi-ne-ni-pretpostavuvavte-deka-se-tochni-01.jpg

Затоа, ние го направивме тоа наместо вас и ви презентираме 7 необични факти со кои ќе можете да се пофалите со широки познавања во повеќе области:

1. Сцените со големата трпеза во „Хари Потер“ буквално „корнеле“ на расипана храна. На масите навистина била поставена храна која стоела три дена, додека на четвртиот реата станала неподнослива. Актерите никогаш не јаделе од таа храна.

neobichni-fakti-koi-ne-ni-pretpostavuvavte-deka-se-tochni-02.jpg

2. Славните личности од Азија не смеат да рекламираат непроверени производи, бидејќи на тој начин си го рушат угледот кој го стекнале во текот на напорната работа.

3. Во 18-ти век, во многу светски градови било забрането хендикепирани личности да бидат видени во јавност и поради тоа можело да се заврши во затвор или пред судија.

4. Сериските убијци изумираат. Во однос на 80-тите, на глобално ниво е забележан вртоглав пад на бројот на сериски убиства. Тоа се должи на подобрите методи на истрага, бидејќи полицијата може да идентификува злосторник уште при првото убиство.

neobichni-fakti-koi-ne-ni-pretpostavuvavte-deka-se-tochni-03.jpg

5. Труењето со морски плодови може да се пренесе сексуално. Личноста која се затрула од морска храна треба да избегнува да има секс додека целосно не исчезнат сите симптоми, особено ако е маж, бидејќи токсините од затруената храна се пренесуваат и во семената течност.

6. Перу им забранува на туристите да се сликаат разголени на Мачу Пикчу. Овој археолошки локалитет е многу значаен дел од историјата на државата и воопшто не им е драго да го гледаат како позадина за голотија. Слични закони има и во Камбоџа и Тајланд.

7. Верверичките може да бидат канибали. Нивната преслатка појава лаже многу и ако имаат потреба од повеќе храна, воопшто нема да се предомислат да убијат птица, мало животно или дури и мала верверичка.

neobichni-fakti-koi-ne-ni-pretpostavuvavte-deka-se-tochni-04.jpg

Е. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 факти кои секоја девојка треба да ги знае за своето тело Опседнатост со килограмите, излегување до доцните часови, сончање по цел ден на ...
10 забавни факти за оние кои сакаат да научат нешто ново Следниве факти не се од суштинско значење за вашето образование, но ќе ви се нај...
22 факти за уникатниот начин на живот во Саудиска Арабија и чудните забрани Во продавниците нема гардеробери, освен во некои од најпознатите брендови од Зап...

Најчитани неделава