Вистини за животот кои речиси никој не сака да ги прифати
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Вистини за животот кои речиси никој не сака да ги прифати

Не е лесно да ги извадите розовите очила низ кој го гледате светот, но мора да се вратите и соочите со реалноста.

vistini-za-zhivotot-koi-rechisi-nikoj-ne-saka-da-gi-prifati-001.jpg

Вистината не е секогаш пријатна и најчесто е сурова, но мора да научите да се соочите со неа и да поминете преку сите препреки.

Постојат неколку вистини за животот кои многумина не сакаат да ги прифатат, а според одговорите на корисниците на Reddit, направена е листа со истите.

Кои вистини мора да ги прифатите?

Не се обидувајте да им угодите на сите. Невозможно е.

Тоа што ќе го повишите гласот не значи дека ќе ги зајакне вашите аргументи.

Не е неопходно да имате дете ако не можете да се грижите соодветно за него.

Не можете секогаш да бидете во право.

Сите дела, дури и оние не толку значајните, имаат последици.

Сите мислат дека се имуни на пропаганда и реклами, но тоа не е точно.

Повеќето луѓе не ја гледаат разликата помеѓу фактите и мислењата.

Животот не е фер, може да не направите никаква грешка, а сепак да изгубите...

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 вистини во кои ќе се пронајдете ако имате братучетка блиска како се... Во многу семејства братучетките се навистина блиски, дури и како сестри. Ако е т...
Чуден однос со Мајкл Џексон, дрога: 10 мрачни факти за животот на Меко... Татко му го злоупотребувал психички и физички, чувствувал огромен притисок како ...
10 реченици на кои треба да се сетите следен пат кога ќе кажете „живот... Ви се чини дека никако да ви тргне во животот? Ништо ви нема смисла и кога ја гл...