10 цитати што ќе ве подигнат и во најтешкиот ден од животот


10 цитати што ќе ве подигнат и во најтешкиот ден од животот

Запомнете дека во ред е да побарате помош, во ред е да почнете одново, во ред е да кажете „не“, во ред е да сакате да одморите од сè, во ред е да не бидете во ред.

10-citati-shto-kje-ve-podignat-i-vo-najteshkiot-den-vo-zhivotot-01.jpg

Кога не ви е денот, отворете ги овие мотивациски цитати кои ќе ве охрабрат. Работите не се толку црни како што ви изгледаат, а дефинитивно ќе станат подобри.

Ставете насмевка на своето лице и потсетете се колку вредите:

- Запомнете дека во ред е да побарате помош, во ред е да почнете одново, во ред е да кажете „не“, во ред е да сакате да одморите од сè, во ред е да не бидете во ред.

- Бидете нежни кон себе, го правите најдоброто што можете.

- Не мора да бидете совршени, луѓето ве сакаат и ценат и без тоа.

- Ќе успеете да ги пребродите најтешките денови.

- Повторувајте: Јас сум силен, јас сум бестрашен, јас сум вреден, јас сум храбар, јас сум убав, јас сум способен.

10-citati-shto-kje-ve-podignat-i-vo-najteshkiot-den-vo-zhivotot-02.jpg

- Кажете си: Можам да го пребродам денешниов ден.

- Прекрасни сте такви какви што се.

- Посадете соништа и израснете среќен живот.

- Ќе успеете да ја пронајдете својата сила, вие можете.

- Успеавте да преживеете 100% од вашите лоши денови досега.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 цитати за негативните луѓе „На негативните луѓе драмата им е како кислород. Останете позитивни, ќе им го од...
20 моќни цитати од Кијану Ривс кои ќе ви ги отворат очите Тој е еден од најдарежливите актери во Холивуд и пред сè е човек, а за тоа се до...
Поучни народни поговорки: „Љубовта нема години, таа се раѓа секогаш“ Животот е тимска игра. Имајте ведар став и во него никогаш не е предоцна за љубо...

Спонзорирани линкови: