10 тајни на успехот на легендарниот Квентин Тарантино
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


10 тајни на успехот на легендарниот Квентин Тарантино

Која е тајната на успехот на Тарантино? Тој гледа талент во луѓето во кој никој друг не гледа. Не се плаши да ги вознемири луѓето.

10-pravila-koi-gi-pochituva-kventin-tarantino-za-da-postigne-uspeh-01.jpg

Квентин Тарантино е врвно име во филмската индустрија, има низа награди и сите сакаат да соработуваат со него.

Тој секогаш знае да го извади најдоброто од актерите со кои работи.

Која е тајната на успехот на Тарантино?

Тој гледа талент во луѓето во кој никој друг не гледа.

10-pravila-koi-gi-pochituva-kventin-tarantino-za-da-postigne-uspeh-02.jpg

Не се плаши да ги вознемири луѓето.

10-pravila-koi-gi-pochituva-kventin-tarantino-za-da-postigne-uspeh-03.jpg

Го прави тоа што го мисли.

10-pravila-koi-gi-pochituva-kventin-tarantino-za-da-postigne-uspeh-04.jpg

Едноставен човек е и кога не промовира филм никој не знае каде е, води тивок и мирен живот.

10-pravila-koi-gi-pochituva-kventin-tarantino-za-da-postigne-uspeh-05.jpg

Смислува уникатни и контроверзни дијалози.

10-pravila-koi-gi-pochituva-kventin-tarantino-za-da-postigne-uspeh-06.jpg

Уште 5 правила на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 правила кои Арнолд Шварценегер ги почитува за да постигне успех Тој е симбол за моќ, истрајност и посветеност и е еден од легендарните ликови во...
7 правила кои Ким Џонг Ун ја присилува својата сопруга да ги почитува Постојат низа правила кои Ри Сол Џу мора да ги почитува, едно од нив е криењето ...
Бил фудбалер, продавал сендвичи за да му помогне на семејството: 10 работи кои не ги знаете за Малум... Иако има само 24-години, колумбискиот пејач за брзо време достигна успех на свет...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава