10 тајни на успехот на легендарниот Квентин Тарантино
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Project Manager 24-01-2020
Чувар 24-01-2020


10 тајни на успехот на легендарниот Квентин Тарантино

Која е тајната на успехот на Тарантино? Тој гледа талент во луѓето во кој никој друг не гледа. Не се плаши да ги вознемири луѓето.

10-pravila-koi-gi-pochituva-kventin-tarantino-za-da-postigne-uspeh-01.jpg

Квентин Тарантино е врвно име во филмската индустрија, има низа награди и сите сакаат да соработуваат со него.

Тој секогаш знае да го извади најдоброто од актерите со кои работи.

Која е тајната на успехот на Тарантино?

Тој гледа талент во луѓето во кој никој друг не гледа.

10-pravila-koi-gi-pochituva-kventin-tarantino-za-da-postigne-uspeh-02.jpg

Не се плаши да ги вознемири луѓето.

10-pravila-koi-gi-pochituva-kventin-tarantino-za-da-postigne-uspeh-03.jpg

Го прави тоа што го мисли.

10-pravila-koi-gi-pochituva-kventin-tarantino-za-da-postigne-uspeh-04.jpg

Едноставен човек е и кога не промовира филм никој не знае каде е, води тивок и мирен живот.

10-pravila-koi-gi-pochituva-kventin-tarantino-za-da-postigne-uspeh-05.jpg

Смислува уникатни и контроверзни дијалози.

10-pravila-koi-gi-pochituva-kventin-tarantino-za-da-postigne-uspeh-06.jpg

Уште 5 правила на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 правила кои Арнолд Шварценегер ги почитува за да постигне успех Тој е симбол за моќ, истрајност и посветеност и е еден од легендарните ликови во...
15 скриени правила на кармата - она што одбивате да го прифатите, ќе стане уште поинтензивно Овие скриени правила на кармата се длабоко вметнати во нашите души и срца, но ни...
„Победниците бараат начини, а губитниците причини“ - најдобрите цитати од најупорните спортисти на с... Мајкл Џордан, Усеин Болт, Михаел Шумахер, Џорџ Бест… тоа се имињата кои ги знаем...