10 тајни на успехот на легендарниот Квентин Тарантино
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


10 тајни на успехот на легендарниот Квентин Тарантино

Наоѓа начин да внесе хумор во секој филм.

10-pravila-koi-gi-pochituva-kventin-tarantino-za-da-postigne-uspeh-07.jpg

Им дозволува на актерите да импровизираат со текстот и соработката му е клучна за градење на ликовите.

10-pravila-koi-gi-pochituva-kventin-tarantino-za-da-postigne-uspeh-08.jpg

Вели дека тајната за филмовите да се неверојатно добри е да „украдете“ некои блескави моменти од други филмови.

10-pravila-koi-gi-pochituva-kventin-tarantino-za-da-postigne-uspeh-09.jpg

Цел живот ги обожава филмовите и уште како дете постојано одел во кино.

10-pravila-koi-gi-pochituva-kventin-tarantino-za-da-postigne-uspeh-10.jpg

И покрај огромниот успех останува скромен и приземјен.

10-pravila-koi-gi-pochituva-kventin-tarantino-za-da-postigne-uspeh-11.jpg

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

10 правила кои Арнолд Шварценегер ги почитува за да постигне успех Тој е симбол за моќ, истрајност и посветеност и е еден од легендарните ликови во...
7 правила кои Ким Џонг Ун ја присилува својата сопруга да ги почитува Постојат низа правила кои Ри Сол Џу мора да ги почитува, едно од нив е криењето ...
Бил фудбалер, продавал сендвичи за да му помогне на семејството: 10 работи кои не ги знаете за Малум... Иако има само 24-години, колумбискиот пејач за брзо време достигна успех на свет...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава