Страдала од постпородилна депресија, не сака брендовите да ѝ плаќаат облека – Факти за Адел кои не сте ги знаеле


Страдала од постпородилна депресија, не сака брендовите да ѝ плаќаат облека – Факти за Адел кои не сте ги знаеле

Адел е сакана од сите. Дури и оние кои не ја слушаат нејзината музика се импресионирани од нејзиниот инспиративен пат до славата.

postporodilna-depresija-mozhna-sorabotka-so-bijonse-fakti-za-adel-shto-gi-doznavme-neodamna-01.JPG

За разлика од повеќето славни на кои им е важно вниманието, на Адел поважна ѝ е независноста.

Таа е пејачка која ни докажа дека музиката ѝ најголема страст, па секоја нејзина изведба е навистина емотивна.

Иако речиси се откажа од музичката кариера, Адел реши да продолжи понатаму, па денес таа има нов изглед, нови пријатели, но и нова музика.

Погледнете ги фактите за Адел кои ни станаа познати дури неодамна:

Пејачката прави нова музика и процесот го споредува со терапија

Неодамна, Адел се соочи со голема животна промена – развод.

Во септември 2019-та, пејачката поднесе барање за развод од нејзиниот сопруг, со кој го има синот Анџело.

Во декември истата година, таа најави дека можеме да очекуваме нешто ново, па дури и се пошегува дека има нов стил.

postporodilna-depresija-mozhna-sorabotka-so-bijonse-fakti-za-adel-shto-gi-doznavme-neodamna-02.JPG

Соработка со познати артисти

Во минатото постоеја гласини дека Адел планира да соработува со најголемите музички имиња. А сега, кога со сигурност знаеме дека ќе ни покаже нешто ново, можеме само да се надеваме.

Во септември се појавија гласините дека Адел можеби веќе снимала со Бијонсе и Крис Мартин од Coldplay.

postporodilna-depresija-mozhna-sorabotka-so-bijonse-fakti-za-adel-shto-gi-doznavme-neodamna-04.JPG

Поранешниот премиер на Британија лично ѝ се заблагодари

Навистина сладок гест – поранешниот премиер на Англија ѝ испратил писмо на Адел, во кое ѝ се заблагодарува за нејзината музика.

Тој истакнал дека е прекрасно што постои нејзината музика, во моменти кога државата се соочува со сериозни проблеми.

postporodilna-depresija-mozhna-sorabotka-so-bijonse-fakti-za-adel-shto-gi-doznavme-neodamna-05.JPG

Се обидува да ја зголеми свеста за постпородилна депресија

За оваа цел, Адел сподели и објава од нејзината најдобра пријателка, која зборува на оваа тема.

Адел е свесна за нејзиното влијание и се обидува да го искористи на најдобар можен начин – да им помогне на сите мајки.

postporodilna-depresija-mozhna-sorabotka-so-bijonse-fakti-za-adel-shto-gi-doznavme-neodamna-06.JPG

И таа страдала од постпородилна депресија

Адел призна дека и самата се соочила со овој проблем.

Всушност, постпородилната депресија е многу почеста отколку што мислиме, а Адел дава сè од себе да направи нешто во врска со тоа.

postporodilna-depresija-mozhna-sorabotka-so-bijonse-fakti-za-adel-shto-gi-doznavme-neodamna-07.JPG

Има неколку тетоважи посветени на синчето

Адел навистина сака тетоважи. Пејачката се има истетовирано неколкупати, а двапати во чест на нејзиниот син.

На оваа фотографија се гледа неговото име на нејзината дланка.

postporodilna-depresija-mozhna-sorabotka-so-bijonse-fakti-za-adel-shto-gi-doznavme-neodamna-08.JPG

Неодамна се спријатели со Дрејк

Кој не би сакал да ја има Адел за пријателка?

Оваа фотографија е од 33-тиот роденден на Дрејк и, очигледно, и двајцата се забавуваат.

Дрејк ѝ е всушност еден од омилените пејачи на а Адел, па не е ни чудно што сакала да го запознае подобро.

postporodilna-depresija-mozhna-sorabotka-so-bijonse-fakti-za-adel-shto-gi-doznavme-neodamna-09.JPG

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Факти за Меланија Трамп: Течно зборува 5 јазици, но е единствената прва дама која позирала гола Соединетите Американски држави имаат нова прва дама, и таа меѓу другото има поте...
Волт Дизни ѝ дал акции на слугинката како бонус: 10 забавни приказни Во текот на историјата, во светот живееле многу лидери, пионери, мисленици, крал...
Научила да шие во дом за сираци и уште 8 факти за Коко Шанел Познатата модна икона никогаш не го изгуби своето силно влијание врз стилот и уб...

Спонзорирани линкови: