Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Жено, биди кралица!

Биди кралица. Биди нежна. Нека те водат нови идеи постојано, уживај во тоа што си жена. Жено, биди кралица.

zeno-bidi-kralica-01.jpg

Имај храброст да бидеш различна.

Биди прва. Биди лидер.

Биди жена која го сака животот без разлика на сите препреки. Оди понатаму без страв и соочи се со предизвиците.

Барај ја вистината и владеј со своето кралство – твојот дом, твојата канцеларија или твоето семејство. Срцето треба да ти биде полно љубов.

Биди кралица. Биди нежна. Нека те водат секогаш нови идеи. Уживај во тоа што си жена.

Не губи време да бидеш здодевна и просечна.

Не е важно низ што си поминала, од каде си, кои ти се родители. Не е важен ниту твојот социјален или економски статус. Ништо од ова не е важно.

Важно е дека треба да знаеш да сакаш и да ја покажуваш љубовта низ својата работа, семејство.

Жено, биди кралица. Не се откажувај од својата моќ и слава.

Извадок од Опра Винфри

Би можело да ве интересира:

„Жената мора да има најмалку тројца сопрузи“: 20 љубовни лекции од дивата која била мажена дури 9 па... „Сакам маж кој е љубезен и разбран. Дали е премногу да се бара тоа од милионер?“...
Свекорот не ја сакал и ја нарекувал „слугинка“, ја обвинуваа за абортус во првиот брак – Факти за кр... Свекорот не ја сакал и ја нарекувал „слугинка“, а по низата негови скандали таа ...
Факти за Сесилија, жртвата на измамникот од Тиндер, која уште ги отплаќа долговите Само една од банките ѝ го отпишала долгот, а Сесилија Фјелхорн стравува да се вр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg