12 строги правила кои соседите на британското кралско семејство мора да ги почитуваат
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


12 строги правила кои соседите на британското кралско семејство мора да ги почитуваат

Како треба да се однесувате ако сте им соседи на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон или пак на кралицата Елизабета? Што сѐ НЕ смеете да правите?

12-strogi-pravila-koi-sosedite-na-britanskoto-kralsko-semejstvo-mora-da-gi-pochituvaat-01.jpg

Британското кралско семејство има многу правила за функционирање кои важат за членовите во него, но интересно е што тоа има поставено правила и за соседите.

12-strogi-pravila-koi-sosedite-na-britanskoto-kralsko-semejstvo-mora-da-gi-pochituvaat-13.jpg

Луѓето што живеат во близина на кралското семејство мора да почитуваат одредени правила:

Промени во изгледот на фасадата на куќите или реновирање смеат да се прават само со специјално одобрение од кралското семејство – не смее да се наруши хармонијата на соседството.

12-strogi-pravila-koi-sosedite-na-britanskoto-kralsko-semejstvo-mora-da-gi-pochituvaat-02.jpg

Секогаш се препорачуваат поправки на старите врати и прозорци, а не замена, но ако мора да се заменат, тогаш новите треба да бидат копија на старите.

12-strogi-pravila-koi-sosedite-na-britanskoto-kralsko-semejstvo-mora-da-gi-pochituvaat-03.jpg

За градба треба да се користат локални материјали, како одреден вид на камен на пример.

12-strogi-pravila-koi-sosedite-na-britanskoto-kralsko-semejstvo-mora-da-gi-pochituvaat-04.jpg

Прозорците на домовите треба да се транспарентни, дури и во тоалетите, но завеси се дозволени.

12-strogi-pravila-koi-sosedite-na-britanskoto-kralsko-semejstvo-mora-da-gi-pochituvaat-14.jpg

Куќите не смеат да имаат рамни покриви или дополнително светло.

12-strogi-pravila-koi-sosedite-na-britanskoto-kralsko-semejstvo-mora-da-gi-pochituvaat-05.jpg

Не се дозволени животни кои ги „иритираат“ другите жители на областа, плус на животните им е забранет пристап во некои специјално обезбедени области.

12-strogi-pravila-koi-sosedite-na-britanskoto-kralsko-semejstvo-mora-da-gi-pochituvaat-06.jpg

Уште 6 правила на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 тајни на успехот на легендарниот Квентин Тарантино Која е тајната на успехот на Тарантино? Тој гледа талент во луѓето во кој никој ...
7 правила кои Ким Џонг Ун ја присилува својата сопруга да ги почитува Постојат низа правила кои Ри Сол Џу мора да ги почитува, едно од нив е криењето ...
11 правила кои ќерките на Барак Обама мораа да ги почитуваат кога тој беше претседател на САД Саша и Малиа имале низа ограничувања од страна на родителите сè со цел и покрај ...

Најчитани неделава