13 забавни цитати за жените кои слатко ќе ве насмеат

„Господ го направил Адам прв, затоа што не сакал никаков совет од Ева за тоа како да го направи Адам.“

13-zabavni-citati-za-zhenite-koi-slatko-kje-ve-nasmeat-01.jpg

Жените се посебна приказна и тоа е повеќе од јасно.

Овие забавни цитати на шеговит начин го доловуваат нивното позитивно „лудило“.

Интересни цитати за жените:

Еднаш месечно жената полудува 30 дена.

Најмудрата работа што некоја жена некогаш може да ја направи е да сфати дека не ѝ е потребен маж.

13-zabavni-citati-za-zhenite-koi-slatko-kje-ve-nasmeat-02.jpg

Не знаеш ништо за една жена сè додека таа не е пијана и лута на тебе.

Жените се како полицајците, дури и кога ги имаат сите докази на светот, сакаат признание.

Жена: „Сакав да го направам тоа, но потоа ти ми кажа (да го направам тоа), па се премислив.“

Љубоморна жена прави подобро истражување од ФБИ.

13-zabavni-citati-za-zhenite-koi-slatko-kje-ve-nasmeat-05.jpg

Жените се создадени за да бидат сакани, а не разбрани.

Ако жените знаеја да читаат умови, тогаш мажите ќе добиваа по една шлаканица на секоја секунда.

Дали сте забележале дека она на жените „ќе бидам готова за 5 минути“ и на мажите „ќе бидам дома за 5 минути“ се буквално исти?

За жените е научно докажано дека се во право, дури и кога грешат.

Господ го направил Адам прв, затоа што не сакал никаков совет од Ева за тоа како да го направи Адам.

13-zabavni-citati-za-zhenite-koi-slatko-kje-ve-nasmeat-06.jpg

Кога жена ќе ти каже „прави што сакаш“, никако не прави што сакаш.

Ако сакате жена да ве слушне што зборувате, тогаш зборувајте со друга жена (и таа ќе слушне).

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Kaко изгледа животот на сибирското племе каде не постојат разводи? Жените без проблем ги завршуваат „машките“ обврски, разводите практично не посто...
Кафе се плаќа со добро дело и уште 9 забавни, но необични факти за животот во Чешка Жените сакаат помлади мажи и нормално гледаат на разликата во години, 2/3 од нас...
Свекрвата може да ѝ даде ново име на снаата и уште 9 факти за животот во Јужна Африка Локалците се шетаат многу често со влечки, а понекогаш и боси – тие не се грижат...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg