Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Љубовен триаголник, ќерка која страда од депресија – Факти за Даниел Крејг, фамозниот Џејмс Бонд

Даниел Крејг (53) е во складен брак со Рејчел Вајс (51) со која се запознале уште додека бил на факултет, но малкумина знаат дека има и возрасна 29-годишна ќерка од друг брак која тргна по неговите стапки и ја гради кариерата како актерка.

ljuboven-triagolnik-kjerka-koja-strada-od-depresija-fakti-za-daniel-krejg-famozniot-djejms-bond-01.jpg

Даниел Крејг (53) за последен пат се појави во улогата на Џејмс Бонд, во најновиот филм No time to die, а по повеќе одложувања поради пандемијата, публиката конечно има можност да го погледне филмот на големото платно.  

postarata-kjerka-na-daniel-krejg-ela-29-strada-od-depresija-i-disleksija-fakti-od-zhivotot-na-akterot-shto-go-igra-djejms-03.jpg

Крејг беше прогласен за најсекси маж во 2006-та година и е омилен кај публиката, а тој веќе 10 години е во брак со неговата колешка Рејчел Вајс, со која има двегодишна ќерка за која никој не знае ниту како се вика.

Тој има уште една ќерка од претходниот брак со шкотската актерка Фиона Лудон, која се вика Ела Крејг и која има 29 години.

Даниел и Фиона стапиле во брак релативно млади во 1992-та година, кога Даниел имал само 24 години и истата година ја добиле Ела, а се развеле по две години.

postarata-kjerka-na-daniel-krejg-ela-29-strada-od-depresija-i-disleksija-fakti-od-zhivotot-na-akterot-shto-go-igra-djejms-04.jpg

Даниел своевремено велеше дека бил премногу млад за брак и дека тоа била главната причина зошто дошло до развод.

postarata-kjerka-na-daniel-krejg-ela-29-strada-od-depresija-i-disleksija-fakti-od-zhivotot-na-akterot-shto-go-igra-djejms-05.jpg

Иако по разводот на нејзините родители Ела останала да живее со нејзината мајка, сепак таа вели дека е поблиска со татко ѝ. Вели дека додека растела се чувствувала како да била поделена помеѓу двајцата родители.

До 17 години Ела живеела во Лондон, по што се преселила да учи во Масачусетц, во САД. Сакала да тргне по стапките на нејзините родители, па на Универзитетот во Њујорк се запишала за да студира глума, но по само една година се откажала од студиите затоа што страдала од депресија.

postarata-kjerka-na-daniel-krejg-ela-29-strada-od-depresija-i-disleksija-fakti-od-zhivotot-na-akterot-shto-go-igra-djejms-07.jpg

За врската помеѓу Даниел Крејг и сегашната сопруга Рејчел Вајс, но и за љубовниот триаголник прочитајте на следната страна...Би можело да ве интересира:

„Жената мора да има најмалку тројца сопрузи“: 20 љубовни лекции од дивата која била мажена дури 9 па... „Сакам маж кој е љубезен и разбран. Дали е премногу да се бара тоа од милионер?“...
Страдал од „синдром на врколак“, го третирале како животно – потресната приказна на мажот кој е инсп... Поради густите влакна на целото тело, Петрус Гонсалвус, но и неговите деца, биле...
Факти за љубовниот живот на Квентин Тарантино - на 56 го добил првото дете со 20 години помладата со... Велеше дека му е мило што нема семејство, затоа што е посветен само на кариера, ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg