Љубовен триаголник, ќерка која страда од депресија – Факти за Даниел Крејг, фамозниот Џејмс Бонд - Results from #1


Љубовен триаголник, ќерка која страда од депресија – Факти за Даниел Крејг, фамозниот Џејмс Бонд

На светската премиера на најновиот филм No time to die, Даниел се појави придружуван од ќерката Ела, а неговата сегашна сопруга Рејчел Вајс била зафатена со снимање во Њујорк.

postarata-kjerka-na-daniel-krejg-ela-29-strada-od-depresija-i-disleksija-fakti-od-zhivotot-na-akterot-shto-go-igra-djejms-06.jpg

Рејчел и Даниел се запознале уште во 1994-та година додека и двајцата биле на факултет, но врската ја почнале дури во 2011-та година, кога заедно играле во филмот Dream House.

postarata-kjerka-na-daniel-krejg-ela-29-strada-od-depresija-i-disleksija-fakti-od-zhivotot-na-akterot-shto-go-igra-djejms-09.jpg

Пред да ја почнат врската Рејчел воопшто не сакала да стапи во брак, но Даниел ја убедил да го промени мислењето. Па така само 6 месеци по почнувањето на врската одлучиле да стапат во брак, а направиле приватна церемонија со најблиските.

postarata-kjerka-na-daniel-krejg-ela-29-strada-od-depresija-i-disleksija-fakti-od-zhivotot-na-akterot-shto-go-igra-djejms-10.jpg

Сепак, Рејчел и Даниел се мошне приватни луѓе и личниот живот го кријат што е можно подалеку од очите на јавноста. Доказ за тоа е што тие двајцата досега ниту еднаш во јавност не го изнеле името на нивната двегодишна ќерка.

Кога се говори за љубовниот живот на Даниел Крејг, треба да се напомене и фактот дека во 2004-та година бил во љубовен триаголник со неговиот тогашен пријател Џуд Ло и Сиена Милер.

Имено, Сиена Милер била во врска со Џуд Ло, а играла во филм заедно со Даниел Крејг, но нивната врска почнала да добива поинаков карактер.

postarata-kjerka-na-daniel-krejg-ela-29-strada-od-depresija-i-disleksija-fakti-od-zhivotot-na-akterot-shto-go-igra-djejms-11.jpg

Целата приказна била разоткриена откако новинар стекнал нелегална телефонска снимка од разговор помеѓу Сиена и Даниел и ја објавил во медиумите. Џуд дознал дека Сиена го изневерува со неговиот пријател преку медиумите.

За скандалот се водел и судски спор, а според пишувањата во медиумите во телефонската порака, Сиена наводно му рекла на Даниел дека го сака, додека била излезена со Џуд.

Како и да е, Сиена и Џуд не ја прекинаа врската тогаш, туку подоцна, откако се дозна дека и тој бил во врска со дадилката на неговите шест деца.

Прочитајте и Најнискиот Џејмс Бонд кој всушност има страв од оружје – факти за маестралниот „таен агент“, Даниел Крејг

Б. С. Б. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Имал брак од 4 месеци, секаде ја носи мајка си: 18 факти за Бредли Купер Кога беше прогласен за најсекси маж на светот изјави дека навистина му се допаѓа...
Бил 5 години во брак: Факти за Ден Хортон, новото момче на Лејди Гага 37-годишниот сексапилен Ден Хортон го освои срцето на Гага, но кој е всушност то...
11 мрачни работи за Том Круз кои Кејти Холмс ги крие од нивната ќерка Откако фанови му праќаа фотографии од пораснатата Сури, Том изјави: „Престанете ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg