Заработила половина милион евра за 3 години, признава дека го оперирала носот – Факти за Анастасија Ражнатовиќ
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Заработила половина милион евра за 3 години, признава дека го оперирала носот – Факти за Анастасија Ражнатовиќ

Анастасија Ражнатовиќ (23), ќерката на балканската фолк дива Цеца Ражнатовиќ и на Жељко Ражнатовиќ – Аркан, како дете на познати личности порасна во фокусот на балканската јавност, a во последните години може да се пофали и со сопствената успешна кариера.

zarabotila-polovina-milion-evra-za-tri-godini-priznava-deka-go-operirala-nosot-fakti-za-anastasija-razhnatovikj-01.jpg

Анастасија ги следи стапките на мајка ѝ, па од пред неколку години се впушти во музичките води, но наместо со фолк песни, таа се одлучи да ја освои поп-сцената во Србија и на Балканот.

Факти за животот на Анастасија:

Нејзиниот татко, Аркан, беше убиен кога таа имаше само две години.

Таа има една година постар брат Вељко и уште тројца полубраќа (Војин, Никола и Михајло) и четири полусестри (Милена, Маша, софија и Ангела).

Завршила на Британската музичка академија во Белград, а се запишала на Факултет за бизнис.

До 2018-та година тврдеше дека нема амбиции да се занимава со музика. Според српските медиуми, оттогаш досега таа објавила седум песни, за кои заработила половина милион евра.

Се шпекулира дека за нејзината модна кампања за произведувачот на бунди „Inverno Сaldo“ od 2016-та година заработила хонорар од 20.000 евра.

Naša lepotica kao zaštitno lice Inverno Caldo bundi! #newcampaign #comingsoon #invernocaldo "You are a woman on fire, a beautiful light of madness. A magnificent vision of chaos."

Posted by Anastasija Ražnatović on Monday, September 12, 2016

Уште 5 факти за кариерата и љубовниот живот на следната страна... Би можело да ве интересира:

Факти за Меланија Трамп: Течно зборува 5 јазици, но е единствената прва дама која позирала гола Соединетите Американски држави имаат нова прва дама, и таа меѓу другото има поте...
„Жената која не се шминка има превисоко мислење за себе“ - 10 цитати на култната модна икона Коко Ша... Таа е креаторот на „малиот, црн фустан“ погоден за секаква пригода. Таа го созда...
„Сè што можам да направам е да се поклонам пред храброста на мојата сопруга “ - Љубовни цитати од ѕв... Без никаков сомнеж, љубовта е најубавото чувство коешто артикулира насекаде окол...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg