„Среќа е прегратка од дедо“ - 15 прекрасни цитати за дедовците
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


„Среќа е прегратка од дедо“ - 15 прекрасни цитати за дедовците

„Дедовците се магионичари кои креираат прекрасни спомени за нивните внуци.“ „Дедо, е следната најдобра работа по Дедо Мраз.“

srekja-e-pregratka-od-dedo-15-prekrasni-citati-za-dedovcite-01.jpg

Дедовците имаат посебно место во животот на секое дете, зарем не? Секогаш подготвени за прегратка и мудрости, со блага насмевка на лицето тие го прават животот на секое детенце поубав.

Никогаш не оптоваруваат со премногу правила и се поим за безрезервна љубов.

Цитати посветени на дедовците:

„Дедовците се магионичари кои креираат прекрасни спомени за нивните внуци.“

„Не постои дедо кој не го обожава своето внуче.“

„Дедовците носат малку мудрост, среќа, топлина и љубов во секој живот што ќе го допрат.“

„Некои луѓе не веруваат во херои, но тие не го запознале мојот дедо.“

„Мојот дедо можеби повеќе не е крај мене, но тој засекогаш ќе биде во моето срце.“

„Дедо е како татко, но само со помалку правила.“

„Дедо, ти ми го направи детството незаборавно.“

„Дедо е некој со сребро во косата и злато во срцето.“

„На дедовците најтешко на свет им е да им кажат „не“ на своите внучиња.“

srekja-e-pregratka-od-dedo-15-prekrasni-citati-za-dedovcite-02.jpg

„Дедо, е следната најдобра работа по Дедо Мраз.“

„Дедо е некој на кој можеш да се угледуваш, без разлика колку висок/а ќе пораснеш.“

„Дедовците се најдобриот вид на возрасни личности.“

„Мојот дедо бара малку, но секогаш дава толку многу.“

„Дедовците се богатство од информации.“

„Среќа е прегратка од дедо.“

Прочитајте и „Мојата баба е мојот ангел чувар“ – 11 прекрасни цитати за бабите

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 цитати за негативните луѓе „На негативните луѓе драмата им е како кислород. Останете позитивни, ќе им го од...
10 цитати што ќе ве подигнат и во најтешкиот ден од животот Запомнете дека во ред е да побарате помош, во ред е да почнете одново, во ред е ...
Моќни цитати за да ја честитате Новата 2019-та година „Ова е твојата година за да блескаш. Верувај дека можеш и веќе си го поминал пол...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg