10 забавни цитати на сметка на мажите (на кои жените слатко ќе се насмеат)

„Маж е некој што откако ќе го фрли ѓубрето, остава впечаток дека штотуку ја исчистил целата куќа.“ „Понекогаш гледам некој маж и си мислам: „Навистина? Тоа е сперматозоидот што победи?“

10-zabavni-citati-na-smetka-na-mazhite-na-koi-zhenite-slatko-kje-se-nasmeat-01.jpg

Како би ги опишале мажите? Жените како секогаш да имаат замерка на нивното однесување и начин на кој функционираат... Едноставно сме различни светови, зарем не?

Ајде малку да се позабавуваме со шеги на нивна сметка (се надеваме нема да ни се налутат):

„Мажите мислат дека ако ја подигнат ногата кога испуштаат гасови се забавни.“

„Еден ден сакам да смислам направа што ќе ги спречува мажите да прават глупави работи.“

„Маж е некој што откако ќе го фрли ѓубрето, остава впечаток дека штотуку ја исчистил целата куќа.“

10-zabavni-citati-na-smetka-na-mazhite-na-koi-zhenite-slatko-kje-se-nasmeat-03.jpg

„Понекогаш гледам некој маж и си мислам: „Навистина? Тоа е сперматозоидот што победи?“

„Јас не сум против мажите. Јас сум против глупавоста.“

„Некогаш ќе сретнеш маж од кој ќе ти се затресат колената и кој ќе ти го вети светот. Само тресни го и бегај од него.“

„Јас не сум психијатар, но верувам дека многу мажи страдаат од преголемо его.“

10-zabavni-citati-na-smetka-na-mazhite-na-koi-zhenite-slatko-kje-se-nasmeat-02.jpg

„Извини, не мислев дека си ист како сите други, мислев дека си полош.“

„Престани да го чекаш принцот Совршен, стани и најди го – најверојатно е заглавен на некое дрво или нешто.“

„Не можам да се одлучам дали да го треснам по фаца или да имам бебиња од него.“

С. С. | Црнобело / фото: depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

„Зошто мажите немаат поим, а жените никогаш немаат доволно чевли“- цитати од истоимениот бестселер в... Зошто мажите лажат? Зошто мислат дека секогаш треба да имаат право? Зошто ги изб...
Некои пијавици имаат 32 мозоци и уште 9 забавни факти што ќе ве изненадат Знаевте ли дека можете да го спасите забот кој ви паднал поради удар или некоја ...
Мажите користат шминка и уште 7 факти за животот во Кина што ќе ве изненадат Кинезите ја перат долната облека само на рака, а бидејќи чорапите ги сметаат за ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg